2022.09.18 – XXV Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach. Ofiary do puszek przeznaczone będą na parafialną Caritas.

2. W tym tygodniu:

– wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Kim i Towarzyszy; różaniec wraz z Wojownikami Maryi po wieczornej Eucharystii

środa – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; zwyczajowa Adoracja od godz. 17.00

– piątek – wspomnienie św. Ojca Pio

3. W najbliższy czwartek, serdecznie zapraszamy, po wieczornej Eucharystii przedstawicieli wspólnot parafialnych na spotkanie grona Rady Duszpasterskiej.

4. Pierwszego października, zapraszamy na wspólny wyjazd do Różanegostoku. Jest to Pielgrzymka Kół Żywego Różańca, ale zapraszamy wszystkich tych, którym modlitwa różańcowa nie jest obca i chcą pokłonić się Matce Bożej. Wyjazd autokarowy. Ruszamy o godz. 8.00, powrót około 14.00. Koszt 30zł. Zapisy i wszelkie informacje u Księdza Proboszcza.

5. Nabożeństwo czterdziestogodzinne w naszej parafii odbędzie się w dniach 1-4 października i poprowadzi je, Ks. Kamil Dąbrowski, Dyrektor Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Rekolekcje mają nas przygotować do odpustu parafialnego, który świętować będziemy 5 października. Prosimy o odpowiednie zaplanowanie sobie tego czasu, aby każdy z nas mógł jak najlepiej skorzystać z tych duchowych rozważań.

6. Po Odpuście Parafialnym, pojawi się zeszyt intencyjny na 2023 rok.

7. W następną niedzielę o godz. 16.30 Archikatedrze Białostockiej odbędzie się uroczystość nałożenia paliusza Arcybiskupowi Józefowi Guzdkowi, Metropolicie Białostockiemu przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Paliusz jest symbolem władzy arcybiskupiej i jedności z Ojcem Świętym. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i do modlitwy za naszego Arcybiskupa.

8. „Apostolstwo Trzeźwości” zaprasza 24.09 (sobota) na ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Leśnej Podlaskiej. Bliższe informacje pod adresem: ddw.bialystok@gmail.com

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *