2022.09.25 – XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy musieli opuścić rodzinny kraj.

2. W tym tygodniu:

– wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo; wieczorem różaniec z Wojownikami Maryi

– środa – święto bł. Michała Sopoćki; Adoracja od godz. 17.00

czwartek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– piątek – wspomnienie św. Hieronima

– sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; Pierwsza Sobota Miesiąca

3. Od jutra rozpoczynamy duchowe przygotowania do parafialnego odpustu. Nowenna do św. Faustyny w dni powszednie o 17.45 i w niedzielę o godz. 8.45.

4. Nabożeństwo czterdziestogodzinne oraz odpust:

– sobota (1.10): rano pielgrzymka autokarowa do Różanegostoku; na godz. 14.00, do parafialnego ogrodu, zapraszamy seniorów naszej parafii, na wspólne ognisko, świętowanie i pobycie ze sobą; o godz. 18.00 Eucharystia wraz z homilią oraz nabożeństwo pierwszosobotnie

– niedziela (2.10): Msze Święte z kazaniem o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 oraz 17.00; na godz. 15.00 (Eucharystia oraz spotkanie organizacyjne) zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej

Serdecznie zapraszamy do „Sklepiku św. Faustyny” – można zaopatrzyć się w dewocjonalia związane z Miłosierdziem, a także w tym roku skorzystać z cudownych wypieków naszych parafianek

– poniedziałek i wtorek (3-4.10): Msze Święte 7.00 (bez homilii) oraz 16.30 i 18.00 wraz z homilią;

Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 16.30. Prosimy parafian aby zapisywali się na poszczególne godziny adoracji, tak aby Jezus nie pozostawał sam.

W poniedziałek na 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

Ofiary do puszek na potrzeby Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

– środa (5.10) – o godz. 17.30 Nowenna do św. Faustyny; odpustowa Msza Święta o godz. 18.00 a następnie różaniec w intencji parafii

5. Z okazji dni Patrona naszego miasta odbędą się:

– we wtorek (27.09), godz. 18.00 Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego a po niej procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki do Katedry, od godz. 20.00 przy relikwiach godzinne czuwanie modlitewne prowadzone przez scholę „Adonai”.

– w środę (28.09) o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku pod przewodnictwem abp Józefa Guzdka.

6. W środę (28.09) w święto patronalne naszego miasta zapraszamy na coroczne wydarzenie: Koronka na ulicach miast. O godz. 15.00 będziemy modlili się koronką do miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniu ulic KEN i Pietkuna.

7. W najbliższą niedzielę (2.10) w Białymstoku będzie miał miejsce Marsz dla Życia.

Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 14.00 w Archikatedrze. Po Mszy przejdziemy ulicami naszego miasta do Bazyliki św. Rocha. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie rodziny z dziećmi. Podziękujmy Panu Bogu za dar każdego ludzkiego życia. Informacje na plakacie oraz ulotkach, które znajdują się na końcu kościoła.

8. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę (2.10) o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie abp Józef Guzdek.

9. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności i środki czystości. W specjalne torby można się zaopatrzyć przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego, a następnie wypełnione produktami zostawić w tym samym miejscu.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *