2022.10.02 – XXVII Niedziela Zwykła

Helena Kowalska

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Parafii, czterdziestogodzinne nabożeństwo, które bezpośrednio przygotowuje nas do odpustu parafialnego. Polecamy ks. Kamila, waszej modlitwie.

2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wczoraj pielgrzymowali wraz z ks. Proboszczem do Różanegostoku. Podziękowania składamy również na ręce naszych wspaniałych parafianek, które wczoraj przygotowały spotkanie ogniskowe w parafialnym ogrodzie.

3. W tym tygodniu:

– wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

– środa – uroczystość św. Faustyny

– czwartek- pierwszy czwartek miesiąca; Godzina Święta w intencji powołań od 23.00 do 24.00

– piątek – wspomnienie NMP Różańcowej; pierwszy piątek miesiąca; Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 18.00; z racji na wyjazd ks. Wikarego oraz obecność spowiedników podczas rekolekcji, prosimy o nieodkładanie spowiedzi na piątek

Po wieczornej Mszy Świętej, spotkanie ministrantów.

4. Nabożeństwo czterdziestogodzinne oraz odpust:

– niedziela: Msze Święte z kazaniem o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 oraz 17.00; na godz. 15.00 (Eucharystia oraz spotkanie organizacyjne) zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej

Serdecznie zapraszamy do „Sklepiku św. Faustyny” – można zaopatrzyć się w dewocjonalia związane z Miłosierdziem, a także w tym roku skorzystać z cudownych wypieków naszych parafianek

– poniedziałek i wtorek: Msze Święte 7.00 (bez homilii) oraz 16.30 i 18.00 wraz z homilią;

Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 16.30.

Prosimy parafian aby zapisywali się na poszczególne godziny adoracji, tak aby Jezus nie pozostawał sam.

W poniedziałek na 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

Ofiary do puszek na potrzeby Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

– środa – o godz. 17.30 Nowenna do św. Faustyny; odpustowa Msza Święta o godz. 18.00 a następnie różaniec w intencji parafii

5. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po wieczornej Eucharystii (poniedziałek – sobota około 18.30 oraz w niedziele około 17.45) Serdecznie zapraszamy do prowadzenia modlitwy:

Poniedziałki – Koła Żywego Różańca

Wtorki – Wojownicy Maryi

Środy – Czciciele Miłosierdzia

Czwartki – Koła Żywego Różańca

Piątki –dzieci, młodzież oazowa oraz Liturgiczna Służba Ołtarza

Soboty – Koła Żywego Różańca

Niedziele – przedstawiciele wspólnot parafialnych

Dodatkowo dla dzieci (jedna dziesiątka w intencji rodzin):Po niedzielnej Eucharystii o godz. 12.00.

6. Dzisiaj w Białymstoku będzie miał miejsce Marsz dla Życia.

Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 14.00 w Archikatedrze. Po Mszy przejdziemy ulicami naszego miasta do Bazyliki św. Rocha. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu.

7. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności i środki czystości. W specjalne torby można się zaopatrzyć przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego, a następnie wypełnione produktami zostawić w tym samym miejscu.

8. W pierwsze niedziele miesiąca pomiędzy Eucharystią o godz. 9.00 a 10.30, w starej kaplicy będzie można odwiedzać parafialną biblioteczkę. Serdecznie zapraszamy do wzbogacania swojej wiary, również poprzez czytanie wartościowych książek.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Łagiewnik. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę. Wyjazd w nocy z piątku na sobotę o 24.00. Koszt 150 zł. Zapisy do środy włącznie u ks. Proboszcza.

10. Zachęcamy do skorzystania z diecezjalnego kursu lektora. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *