2022.10.16 – XXIX Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

1. W tym tygodniu:

– poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty

– środa – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Jest to narodowy dzień pamięci o duchownych niezłomnych; adoracja od godz. 17.00; Wieczorna Eucharystia w int. Czcicieli Miłosierdzia

– czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego

– sobota – wspomnienie św. Jana Pawła II

2. Najbliższa niedziela, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Taca przeznaczona będzie na wsparcie misji.

3. Jak przed rokiem, młodzież naszej parafii, rozprowadzać będzie „Ogień Miłosierdzia”. Zapałki do zniczy. Proponowana cena to 5 zł, natomiast wszelki zysk, wspomoże fundusz młodzieżowy naszej wspólnoty parafialnej. Akcja potrwa w niedziele 23 i 30 października. Za wszelkie wsparcie, w imieniu młodzieży, składamy serdeczne podziękowania.

4. Zapraszamy na kurs ewangelizacyjny dla dorosłych Alpha (rozpoczyna się 21 października o godz. 18.45 w naszej Parafii) oraz Kurs Małżeński Alpha (rozpoczyna się 23 października godz. 17.00 przy ul. Sitarskiej). Wszelkie informacje i zapisy na stornie: www.alpha.bialystok.pl

5. Od 2 do 5.11 w wypominkach oraz Mszy Świętej wieczornej, modlić się będziemy za zmarłych. Pod chórem, znajdziecie kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii lub zakrystii. Należy zaznaczyć w jaki dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych. Prosimy o wyraźnie pisanie imion w Mianowniku.

6. Serdecznie zapraszamy na ostatni już w tym roku, wyjazd pielgrzymkowy. W programie: Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni, wizyta w niemieckim nazistowskim obozie zagłady i pracy w Treblince, obiad i czas na zakupy w Ziołowym Zakątku w Korycinach, Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Termin: 29 października. Wyjazd o 6.20 spod kościoła. Kosz 130 zł. Zapisy jak najszybciej u księdza wikarego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *