2022.10.30 – XXXI Niedziela Zwykła

1. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.

2. W tym tygodniu:

poniedziałek – ostatnie nabożeństwo różańcowe; dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Cieszy zwłaszcza obecność dzieci i młodzieży.

– wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie ma Eucharystii wieczornej. Przypominamy, że w tym dniu obecność na Mszy Świętej jest obowiązkowa pod grzechem ciężkim.

– środa – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych; Eucharystie o godz. 9.00 (wraz z procesją wokół kościoła), 16.30 i 18.00.

– czwartek – pierwszy czwartek miesiąca; Eucharystia w int. powołań o godz. 7.00, natomiast od 23.00 do 24.00 – Godzina Święta

– piątek – pierwszy piątek miesiąca; Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Po wieczornej Eucharystii, spotkanie wszystkich ministrantów.

– sobota – pierwsza sobota miesiąca; wieczorne nabożeństwo odbędzie się według następującego planu: 17.15 różaniec wypominkowy, nowenna do św. Faustyny, Eucharystia, Litania Loretańska i medytacja pierwszosobotnia.

3. Młodzież naszej parafii, rozprowadza „Ogień Miłosierdzia”. Zapałki do zniczy. Proponowana cena to 5 zł, można oczywiście ofiarować więcej, wszelki zysk, wspomoże fundusz młodzieżowy naszej wspólnoty parafialnej.

4. Jutro o godz. 19.00 w dolnym kościele, Zmartwychwstania Pańskiego, rozpocznie się NOC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W programie: konferencja, modlitwa z relikwiami i Litania do Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

5. Można jeszcze dołączyć do Kursu Alfa, rozpoczyna się w piątki o godz. 18.45 w Starej Kaplicy.

6. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Odbywać się będą od 2 do 5 listopada. 17.15 różaniec wypominkowy a następnie około 18.00 Eucharystia w int. zmarłych.

7. Od 1 do 8.11 można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Eucharystii o godz. 9.00, procesja wokół kościoła. Tego dnia będziemy gościć przedstawiciela AWSD w Białymstoku. Będzie się z nami modlić oraz zbierać ofiary materialne na Seminarium.

9. Spotkania Ruchu Światło – Życie, odbywać się będzie w pierwsze niedziele miesiąca o godz. 15.00 w Starej Kaplicy (spotkanie ogólne) oraz w trzecie niedziele miesiąca (spotkania w grupach). Najbliższe spotkanie w niedziele 6 listopada o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z OAZĄ.

10. Nie zapominamy o walczącej Ukrainie. Serdecznie zapraszamy do wsparcia walczących poprzez włączenie się do akcji „Podaruj odrobinę ciepła”. Ogłaszamy zbiórkę starych świec, świeczek, parafiny czy wosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *