2022.11.06 – XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy za wszelkie, modlitewne i materialne, wsparcie dla Białostockiego Seminarium.
 2. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – w katedrze białostockiej rozpoczyna się Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Zapraszamy codziennie na godz. 18.00 do wspólnej modlitwy w Katedrze. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w nowennie na sobotę, 12 listopada.
  – wtorek – różaniec wraz z Wojownikami Maryi.
  – środa – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; Adoracja od godz. 17.00; po wieczornej Eucharystii, spotkanie Wspólnoty Ezechiasz.
  – czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego; od godz. 21.00 do 23.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w int. Ojczyzny, zakończy się Eucharystią o godz. 23.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  – piątek – wspomnienie św. Marcina z Toures; Święto Niepodległości; Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Nasz Ks. Arcybiskup Józef udziela na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie dowolnej modlitwy w intencji o pokój na świecie lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących.
  – sobota – wspomnienie św. Jozafata; na godz. 10.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne
 3. Za tydzień będziemy obchodzili Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będziemy się modlili za Kościół na Ukrainie. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na ten cel.
 4. Za tydzień na Eucharystię o 13.30, zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
 5. Przyszła niedziela to 13ty dzień miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16.00. Następnie Eucharystia a int. pokoju na świecie. Po Mszy Świętej spotkanie KŻR. Serdecznie zapraszamy.
 6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku serdecznie zaprasza młodzież męską na dzień skupienia 20.11 w gmachu AWSD przy ul. Warszawskiej 46. Podczas dnia skupienia będą poruszane zagadnienia duchowe koncentrujące się na biblijnej historii króla Dawida. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium: www.awsd.bialystok.pl oraz na Facebooku. Początek o godz. 9:30.
 7. Zgodnie z tradycja parafii, zachęcamy, aby wychodząc z kościoła, wylosować sobie Świętego na najbliższy rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *