2022.11.13 – XXXIII Niedziela Zwykła

1. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, w tym roku szczególnie w Ukrainie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na Kościół w Ukrainie.
    – wtorek – różaniec wraz z Wojownikami Maryi
    – środa – uroczystość Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, głównej patronki archidiecezji. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania do Jej Sanktuarium w Białostockiej Katedrze a także do udziału w głównych uroczystościach o godz. 18.00; a naszej parafii od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
    – czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
    – piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny; o godz. 18.45 kolejne spotkanie Alphy – jest to ostatni moment, aby dołączyć do Kursu
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego, za dwa tygodnie rozpocznie się już adwent. Z tej racji za tydzień po Mszy Świętej o godz. 9.00, procesja wokół kościoła. Natomiast po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych na spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  4. W przyszłą niedzielę także spotkanie grupek oazowych. Dzieci z oazy zapraszamy do zakrystii po odbiór kart informacyjnych.
  5. Rodziców dzieci i młodzieży oazwoej, ministrantów oraz scholi zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne we czwartek o godz. 18.45 do Starej Kaplicy.
  6. Msza św. w intencji osób proszących o dar życia oraz dziękczynna za otrzymane potomstwo zostanie odprawiona w niedzielę, 22 listopada, godz. 18.30 w Oratorium o. Pio, w dolnym kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Po Mszy odbędzie się spotkanie z doktorem Tadeuszem Wasilewskim. Na wspólną modlitwę zaprasza BSNE oraz Diakonia Życia Ruchu Światło – Życie Diecezji Białostockiej, za którą od października odpowiada w diecezji ks. Mateusz, nasz wikary.
  7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku serdecznie zaprasza młodzież męską na dzień skupienia 20.11 w gmachu AWSD przy ul. Warszawskiej 46. Podczas dnia skupienia będą poruszane zagadnienia duchowe koncentrujące się na biblijnej historii króla Dawida. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium: www.awsd.bialystok.pl oraz na Facebooku. Początek o godz. 9:30.