2022.11.20 – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Na prośbę papieża Franciszka obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości.
 2. Przypominamy, że po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych na spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 3. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP
  – wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej; Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, dzieciom ze scholi i ich opiekunce oraz psalmistom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę. Wieczorem różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – zwyczajowa Adoracja od godz. 17.00
  – czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac
 4. Od najbliższego czwartku mamy nową propozycję modlitewną. Fundacja „Dobrze, że jesteś” zaraz po zakończeniu wieczornej Eucharystii, zapraszam na godzinną adorację uwielbienia. Przyjść i uwielbiać Boga, może każdy. Adoracje odbywać się będą cyklicznie, co czwartek. Serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Tradycyjnie w czasie adwentu można będzie zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas. Opłatki zostaną poświęcone w sobotę podczas wieczornej Eucharystii, można się w nie zaopatrzyć u Pana Organisty.
 6. Msza św. w intencji osób proszących o dar życia oraz dziękczynna za otrzymane potomstwo zostanie odprawiona 22 listopada, godz. 18.30 w Oratorium o. Pio, w dolnym kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Po Mszy odbędzie się spotkanie z doktorem Tadeuszem Wasilewskim. Na wspólną modlitwę zaprasza BSNE oraz Diakonia Życia Ruchu Światło – Życie Diecezji Białostockiej, za którą od października odpowiada w diecezji ks. Mateusz, nasz wikary.
 7. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza Nauczycieli i Wychowawców do udziału w tegorocznych rekolekcjach adwentowych, które odbędą się w dniach 25 – 27 listopada br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Zapraszamy do uczestnictwa.
 8. Zachęcamy do zapoznania się z Komunikatem Przewodniczącego KEP ks. Abpa Stanisława Gądeckiego. Dokument jest efektem wypracowanego stanowiska Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich.
 9. „Niech Chrystus zawsze i wszędzie króluje w naszych sercach, niech swoją miłością zawładnie nasze rodziny, ludzi chorych i samotnych, niech wniesie nadzieję tam, gdzie jej brak. Szczęść Boże.

https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-zachecam…/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *