2022.11.27 – I Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Tradycyjnie w czasie adwentu można będzie zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas. Opłatki zostaną poświęcone i można się w nie zaopatrzyć u Pana Organisty.
 2. W tym tygodniu:
  – wtorek – różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – święto św. Andrzeja Apostoła; zwyczajowa adoracja od godz. 17.00
  – czwartek – pierwszy czwartek miesiąca; Adoracja Uwielbienia po wieczornej Eucharystii; od 23.00 do 24.00 – Godzina Święta
  – piątek – pierwszy piątek miesiąca, Eucharystie o godz. 7.00, 16.30 i 18.00; po Mszy Świętej wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów
  – sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego; pierwsza sobota miesiąca, Eucharystie o godz. 6.30 i 18.00 wraz z Nabożeństwem Pierwszosobotnim
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca; będziemy obchodzili Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
 4. Na Mszę Świętą o godz. 13.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.
 5. Przypominamy, że za tydzień o godz. 15.00, spotkanie Ruchu Światło – Życie.
 6. Msze Święte Roratnie odprawiane będą w naszej parafii w środy i soboty o godz. 6.30. Po Eucharystii zapraszamy na wspólne śniadanie do Starej Kaplicy, przygotowane przez nasze parafianki.
 7. Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 18-20 grudnia. Poprowadzi je ks. Adam Ulatowski, wikary z Łap, ewangelizator, raper, katecheta i duchowy opiekun Wojowników Maryi. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zaplanowanie tego czasu.
 8. U Pana Marka można zaopatrzyć się w świece Caritas (małe w cenie 15 zł i duże w cenie 25 zł) a także w kalendarze ze Słowem Bożym „Słowo na każdy dzień” (małe w cenie 12 zł i duże w cienie 25 zł).
 9. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w Adwentowych Rekolekcjach dla (Nie)Sakramentalnych. Odbędą się one w starym kościele Farnym w dniach 7-8 grudnia 2022 r. (środa i czwartek) o godz. 18:00. Do udziału zapraszamy wszystkich, w sposób szczególny osoby, które z racji na skomplikowaną sytuację życiową nie korzystają z pełni życia sakramentalnego. Temat rekolekcji: „Spotkanie przy studni”
 10. Rekolekcje adwentowe parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 4 – 5 – 6 grudnia br., niedziela – poniedziałek – wtorek. Msza Świeta codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku.
  Rekolekcje prowadzi o. Aleksander Jacyniak, jezuita.
 11. Zapraszamy dzieci do udziału w radiowych roratach na falach archidiecezjalnego „Radia i” przez cztery adwentowe tygodnie, od poniedziałku do piątku o godz. 6:45, powtórka o 18:45. Radiowe roraty to kilkuminutowe spotkanie przygotowujące najmłodszych do radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Przewodnikiem roratach będzie św. Joachim, dziadek Pana Jezusa.
 12. Od I Niedzieli Adwentu w kaplicy parafii pw. NMP z Guadalupe przy ul. Wrocławskiej 8 w Białymstoku, o godz. 14. będą odprawiane Msze Święte w języku białoruskim dla wiernych obrządku łacińskiego /należących do Kościoła Rzymskokatolickiego/. Przypominamy równocześnie, że w dolnym kościele par. Ducha Świętego w każdą niedzielę o godz. 12.30 odprawiana jest liturgia grekokatolicka, dla wiernych Kościoła Grekokatolickiego.
 13. Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia księży opiekunów, zelatorów i członków Żywego Różańca z wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej. Odbędzie się on w sobotę 10 grudnia 2022. Poprowadzi go ks. Michał Będziński, ogólnopolski referent Papieskich Dzieł Misyjnych. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w budynku Kina Ton, następnie Msza Święta o godz. 12.00 w katedrze, przewidywane zakończenie o godz. 14.00. Zapraszamy również do udziału grupę rodziców modlących się za dzieci oraz wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *