2022.12.31 – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to światowy dzień modlitwy o pokój. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
 2. W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, w niedzielę 1 stycznia, o godz. 18. 00 w archikatedrze białostockiej, abp Józef Guzdek, metropolita białostocki będzie przewodniczyć Mszy św. za zmarłego papieża seniora Benedykta XVI. Modlitwa ta, niech będzie wyrazem wdzięczności Bogu za jego posługę w Kościele i dla Kościoła.
 3. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu
  – wtorek – po wieczornej Eucharystii, różaniec wraz z Wojownikami Maryi; w sposób szczególny w modlitwach polecać będziemy + Papieża Benedykta XVI
  – środa – adoracja od godz. 17.00
  – czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Uwielbienia po wieczornej Eucharystii; od godz. 23.00 – Godzina Święta; jest to także 5ty dzień miesiąca – Nowenna do św. Faustyny (prowadzona przez wspólnotę Czcicieli Miłosierdzia) o godz. 17.30
  – piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego – w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów to świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Porządek Mszy św. w naszym kościele niedzielny. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Misje Święte. Z racji na uroczystość nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
  – sobota – pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie po wieczornej Eucharystii;
 4. Podczas święta Trzech Króli, będzie można się zaopatrzyć w poświęconą kredę a także w pakiety z kadzidłem. Wszystko zostało przygotowane przez naszą scholę i oaze. Fundusze zbierane przy tej okazji wspomogą wyjazdy wakacyjne naszej młodzieży. Za każdą ofiarowaną kwotę, składamy wielkie podziękowania. Tego dnia, nasza parafialna schola, zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd po Mszy o godzinie 12.00.
 5. Za tydzień święto Chrztu Pańskiego. Koniec okresu Narodzenia Pańskiego. W sposób szczególny módlmy się za rodziców chrzestnych i tych, którzy uczyli nas wiary.
 6. Dziękujemy za przyjęcie nas w Waszych domach, podczas tzw. kolędy. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domów a także rozmowy na tematy wiary i parafii. W dalszym ciągu, bardzo prosimy, zwłaszcza nowych parafian, o jak najszybsze założenie kart kolędowych, byśmy wiedzieli, kto pragnie aby kapłan zawitał w jego domu. W tych dniach, kolędowych, Eucharystie sprawowane będą o godz. 7.00 i 18.00; natomiast kancelaria czynna będzie jedynie we wtorki i środy w stałych godzinach. W bardzo ważnych sprawach zapraszamy po niedzielnych Eucharystiach. Podczas odwiedzin duszpasterskich, w Parafii, pomagać nam będą ks. Kamil i ks. Karol, których mogliście spotykać bardzo często podczas różnych rekolekcji. Przyjmijmy ich serdecznie i otoczmy modlitwą.
 7. Życzmy Wam, aby ten Nowy Rok Kalendarzowy obfitował w miłość, pokój serca i niezachwianą wiarę, że jest Ktoś większy, kto przede wszystkim kocha mnie takim, jakim jestem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *