2023.01.08 – Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. W sposób szczególny módlmy się za rodziców chrzestnych i tych, którzy uczyli nas wiary. Kończymy dziś okres Bożego Narodzenia, ale tradycyjnie  do 2 lutego śpiewamy jeszcze kolędy w czasie liturgii i pozostawiamy dekorację żłóbka.
 2. Składamy serdeczne życzenia świąteczne wszystkich braciom i siostrom z kościołów wschodnich, którzy dziś obchodzą Drugi Dzień Bożego Narodzenia. Łączymy nasze serca w radości z tego, Słowo stało się Ciałem i zamieszkało pośród nas.
 3. W tym tygodniu:
  – wtorek – różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – adoracja od godz. 17.00
  – czwartek – Uwielbienie po wieczornej Eucharystii
  – piątek – 13ty dzień miesiąca, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00
 4. Za tydzień w niedzielę, kolejne spotkanie OAZY. Zaczynamy w Starej Kaplicy o godz. 15.00.
 5. Za tydzień również o godzinie 13.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Przypominamy o pracach na temat patrona z bierzmowania a także metrykach chrztu, osób, które były chrzczone poza naszą parafią.
 6. W przyszłą niedzielę po Eucharystii o godz. 10.30 i 12.00, odbędzie się kolejne kolędowanie. Tym razem wraz ze scholą z parafii św. Andrzeja Boboli w Białymstoku.
 7. U pana Marka można zaopatrzyć się w czasopisma katolickie.
 8. Przy relikwiach znajduje się poświęcona kreda, dla tych którzy z różnych powodów nie mogli być w piątek w Świątyni.
 9. Dziękujemy za przyjęcie nas w Waszych domach, podczas tzw. kolędy. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domów a także rozmowy na tematy wiary i parafii. W dalszym ciągu, bardzo prosimy, zwłaszcza NOWYCH parafian, o jak najszybsze założenie kart kolędowych, byśmy wiedzieli, kto pragnie, aby kapłan zawitał w jego domu. W tych dniach, kolędowych, Eucharystie sprawowane będą o godz. 7.00 i 18.00; natomiast kancelaria czynna będzie jedynie we wtorki i środy w stałych godzinach. W bardzo ważnych sprawach zapraszamy po niedzielnych Eucharystiach.  Podczas odwiedzin duszpasterskich, w Parafii, pomagać będzie ks. Karol, przyjmijmy go serdecznie i otoczmy modlitwą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *