2023.01.22 – III Niedziela Zwykła

 1. Obchodzimy dziś Niedziele Słowa Bożego. Zachęcamy do codziennej lektury Słowa Bożego. Wychodząc z Kościoła można wylosować fragment ze Słowem.
  Dzisiaj po Mszy Świętej o 10.30 wystąpi dla nas Chór BSNE. Serdecznie zapraszamy na tę ucztę duchowo – muzyczną.
 2. W tym tygodniu:
  – wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego; wieczorem różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; adoracja od godz. 17.00
  – czwartek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa; Uwielbienie po wieczornej Eucharystii
  – piątek – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
  – sobota – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
 3. Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie, przedszkolaki z pobliskiego przedszkola. Zaprezentują nam podczas Eucharystii o godz. 12.00, jasełka bożonarodzeniowe. Niech to będzie takie piękne podsumowanie tego czasu rozważania wcielenia Jezusa. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
 4. W przyszłą niedzielę, o godz. 13.30 Msza Święta w intencji Kół Żywego Różańca i spotkanie formacyjne.
 5. U pana Marka można zaopatrzyć się w czasopisma katolickie a także w świece gromnice w cenie 10 zł za parę.
 6. Zgodnie z tradycją, podczas ferii w tym roku połączonych z trwającą kolędą, kancelaria czynna tylko 30 min po porannej Eucharystii oraz w Niedziele.
 7. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie kapłanów po kolędzie oraz za wszelkie ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wszelkie uwagi, dotyczące funkcjonowania naszej parafii.
 8. Przy tej okazji okazało się, że jest nagląca potrzeba wsparcia naszych sąsiadów, którzy pochodzą z Ukrainy. Dlatego dzisiaj jak i za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na zakup żywności najbardziej potrzebującym.
  Dodatkowo do końca ferii można przynosić używane ale dobre ubrania, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Bardzo prosimy aby ubrania były wyprane i aby z parafii nie uczynić śmietnika. Czasem zdarza się, że pojawiają się przy plebanii różne worki. Czasem są tam rzeczy, które warto przekazać komuś potrzebującemu i za to bardzo dziękujemy a czasem niestety są to sterty np. starych gazet czy porwanych ubrań, które nadają się jedynie do wyrzucenia. Postarajmy się o rozsądną pomoc i gest miłości godny naszej wiary.
 9. Drogie Babcie i Dziadkowie, z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia, dobrego samopoczucia, miłości, oraz aby każdy dzień przynosił Wam uśmiech i radość, młodzieńczej energii i pociechy z wnuków. Niech Wam Bóg błogosławi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *