2023.04.16 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
 2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając miłosierdzia Bożego, powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj, przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek wspieramy dzieła prowadzone przez Archidiecezjalną CARITAS.
 3. W tym tygodniu:
  – wtorek – różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – Adoracja od godz. 17.00
  – czwartek – Uwielbienie po wieczornej Eucharystii
  – piątek – spotkanie ministrantów po wieczornej Mszy Świętej
 4. Za tydzień na 13.30 zapraszamy dzieci i rodziców, przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 5. Od dnia 7 maja rozpocznie się przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Dotyczy to młodzieży, która obecnie uczęszcza do 8 klas szkół podstawowych, a także osób, które z różnych powodów w swoim czasie nie przyjęły bierzmowania. Szczegóły wkrótce.
 6. Dnia 29 kwietnia zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00. Szczegóły i jak najszybsze zapisy u Księdza Proboszcza.
 7. W parafii św. Brata Alberta w Monkach jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Lisieux- Lourdes-La Salette- Ars- Augsburg. Termin 10-22.07. Koszt 1350 zl + 740 euro. Bez nocnych przejazdów. Bez innych dopłat. Można zgłaszać się do Ks. Proboszcza Piotra: tel. 662059896. Plan pielgrzymki szczegółowy na stronach parafii św. Brata. Alberta na FB i na stronie internetowej.
 8. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, składamy najserdeczniejsze życzenia: niech Bóg bogaty w miłosierdzie hojnie błogosławi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *