2023.04.23 – III Niedziela Wielkanocna

 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. To inicjatywa kierowana szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Serdecznie zachęcamy do modlitwy Słowem Bożym.
 2. Dzisiaj przed kościołem, zbiórka ofiar na utrzymanie parafialnej świetlicy.
 3. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski
  – wtorek – święto św. Marka Ewangelisty; w sposób szczególny Waszym modlitwom i życzliwości, polecamy naszego Pana Marka – Kościelnego; wieczorem różaniec wraz z Wojownikami Maryi
  – środa – uroczystość św. Jerzego, głównego patrona Archidiecezji; Adoracja od godz. 17.00
  – czwartek – Uwielbienie po wieczornej Eucharystii
  – sobota – święto św. Katarzyny ze Sieny; naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 4. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
 5. Serdeczne podziękowania harcerzom i zuchom, za posprzątanie terenu wokół kościoła.
 6. W najbliższy wtorek, serdecznie zapraszamy wraz z BSNE oraz Diakonią Życia, na Mszę Świętą w intencji osób proszących o dar życia oraz w intencji dziękczynnej za otrzymane potomstwo. Msza Święta odbędzie się w par. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 18.00. Następnie świadectwo oraz modlitwa różańcowa.
 7. Dnia 29 kwietnia zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00. Koszt wyjazdu to 70 zł. Szczegóły i jak najszybsze zapisy, tylko do najbliższego wtorku, u Księdza Proboszcza.
 8. Miło nam poinformować o nowej inicjatywie. Powstało „Stowarzyszenie Odnowa Rodzin”, które ma promować piękno rodziny i katolickiego wychowania. Dziękujemy za zaproszenie do wspólnego świętowania Rodzinnej Majówki w Świętej Wodzie. 30 kwietnia o godz. 14.00, Msza Święta a następnie wspólna zabawa, integracja. Zakończenie Nabożeństwem Majowym o 17:30 przy grocie Matki Bożej. Prosimy też o polubienie strony FB nowopowstałego stowarzyszenia.
 9. W pierwszą sobotę maja odbędzie się Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Zapisy będą możliwe na trasie pielgrzymki. Pielgrzymka rusza o godz. 8.00 spod Białostockiej Katedry, Ukoronowaniem wędrówki będzie Msza Święta w Krypnie o godz. 18.00. Chętnych do pielgrzymowania zapraszamy do Ks. Proboszcza.
 10. Od dnia 7 maja rozpocznie się przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Dotyczy to młodzieży, która obecnie uczęszcza do 8 klas szkół podstawowych, a także osób, które z różnych powodów w swoim czasie nie przyjęły bierzmowania. Szczegóły wkrótce.
 11. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, składamy najserdeczniejsze życzenia: niech Bóg bogaty w miłosierdzie hojnie błogosławi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *