2023.04.30 – IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne
 2. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Józefa; Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00
  – wtorek – wspomnienie św. Atanazego; Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych
  – środa – uroczystość NMP Królowej Polski; Msze Święte o 7.00, 9.00 (w int. Ojczyzny), 18.00
  – czwartek – wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków; do 23.00 do 24.00 – Godzina Święta w intencji powołań
  – piątek – pierwszy piątek miesiąca; Msze Święte o godz. 7.00 (w int. wynagradzającej NSJ), 16.30 oraz 18.00 (składkowa do św. Faustyny); od 17.30 – nabożeństwo do św. Faustyny
  – sobota – święto św. App Filipa i Jakuba; nabożeństwo pierwoszosobotnie po wieczornej Eucharystii
 3. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiane codziennie o godz. 18.30; w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00. Natomiast „majowe dla dzieci” odbywać się będą w środy (wieczorna Msza i majowe) oraz w soboty: 13 i 27 maja (wieczorna Msza i majowe).
 5. Dzisiaj Rodzinna Majówka w Świętej Wodzie. Start o godz. 14.00, Msza Święta a następnie wspólna zabawa, integracja. Zakończenie Nabożeństwem Majowym o 17:30 przy grocie Matki Bożej.
 6. W sobotę odbędzie się Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Zapisy będą możliwe na trasie pielgrzymki. Pielgrzymka rusza o godz. 8.00 spod Białostockiej Katedry, Ukoronowaniem wędrówki będzie Msza Święta w Krypnie o godz. 18.00. Chętnych do pielgrzymowania zapraszamy do Ks. Proboszcza.
 7. Od dnia 7 maja rozpocznie się przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Dotyczy to młodzieży, która obecnie uczęszcza do 8 klas szkół podstawowych, a także osób, które z różnych powodów w swoim czasie nie przyjęły bierzmowania. Po każdej Eucharystii, tego dnia, zapraszamy do zakrystii po karty zgłoszeniowe.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela maja. Po Eucharystii o godz. 9.00, procesja eucharystyczna.
 9. W przyszłą niedzielę ofiary, składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
 10. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Dobrego Pasterza, dobrej pogody i udanej majówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *