2023.05.14 – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przed kościołem odbywa się zbiórka pieniężna na chorego 9 letniego Filipa. W miarę możliwości postarajmy się go wspomóc w walce o zdrowie.
 2. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Prośmy
  Boga o deszcz i błogosławieństwo dla rolników, aby dostatek pożywienia dzielonego z chrześcijańską miłością zlikwidował klęskę głodu na ziemi
  – wtorek – święto św. Andrzeja Boboli; na parafialnym FB trwa nowenna przygotowująca do dobrego przeżycia tego święta
  – środa – adoracja od godz. 17.00
  – czwartek – po wieczornej Eucharystii nabożeństwo majowe połączone z uwielbieniem
  – piątek – początek nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego; za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tych dniach (sobota i niedziela) świętować będziemy I Komunię Świętą naszych parafian. Serdecznie prosimy aby w niedzielę o godz. 10.30 umożliwić uczestnictwo dzieciom komunijnym i ich gościom. Na godzinę 13.30 serdecznie zapraszamy na I Rocznicę Komunii Świętej, dzieci, które rok temu pierwszy raz przyjęły Jezusa w pełni do swojego serca.
 4. Za tydzień w niedzielę, zbiórka ofiar do puszek, na utrzymanie parafialnej świetlicy.
 5. W poniedziałek – 22 maja – będziemy obchodzić wspomnienie św. Rity, patronki małżeństw, ciężko chorych i spraw beznadziejnych. Do zakrystii można przynosić intencje na Msze Składkową, za jej wstawiennictwem. Zostanie ona odprawiona 22 maja o godz. 18.00.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiane codziennie o godz. 18.30; w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00. Natomiast „majowe dla dzieci” odbywać się będą w środy (wieczorna Msza i majowe) oraz w soboty: 20 oraz 27 maja (wieczorna Msza i majowe).
 7. Najbliższe spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania odbędzie się 28 maja. Zapraszamy młodzież i rodziców na Mszę Święto o godz. 13.30 oraz krótkie spotkanie formacyjne. Do tego czasu prosimy o dostarczenie wypełnionych kart zgłoszeniowych.
 8. Wszystkim naszym Parafianom na rozpoczynający się tydzień, życzymy Bożego błogosławieństwa i wstawienniczej modlitwy Matki Bożej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *