2023.05.21 – Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Nasz Pan zmartwychwstały wraca do domu Ojca, aby przygotować nam mieszkanie, do którego nas zaprasza. Abyśmy osiągnęli niebo pośle nam od Ojca Parakleta – Ducha Świętego, który dopełni w nas dzieła odkupienia, gdy podejmiemy z Nim współpracę. Pielęgnujmy w sobie pragnienie zjednoczenia się z Bogiem w miłości.
 2. Zbiórka ofiar do puszek, na utrzymanie parafialnej świetlicy.
 3. Cieszymy się, że 53 dzieci przyjęła I Komunię Świętą oraz z faktu, że wczoraj ks. bp. Henryk wyświęcił nowych lektorów.
 4. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Rity – jeszcze dziś i jutro można przynosić kartki na Msze Świętą składkową, która odbędzie się o godz. 18.00
  – środa – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  – piątek – wspomnienie św. Filipa Neri; O godz. 18:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze mamy, niech Matka Najświętsza wyprosi im potrzebne łaski i otoczy doskonałą opieką w doczesności i wieczności
 5. W wtorek, środę i czwartek pamiętajmy w modlitwach o 8klasistach, którzy zdają pierwszy poważny egzamin w życiu.
 6. Za tydzień w niedzielę, uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę. Z tej okazji o godz. 19.30 rozpocznie się w Katedrze czuwanie – serdecznie zapraszamy.
 7. W niedziele po wieczornej Eucharystii odpowiedzialnych ze wspólnot, zapraszamy na spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 8. Najbliższe spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania odbędzie się 28 maja. Zapraszamy młodzież i rodziców na Mszę Święto o godz. 13.30 oraz krótkie spotkanie formacyjne. Do tego czasu prosimy o dostarczenie wypełnionych kart zgłoszeniowych.
 9. Wszystkim naszym Parafianom na rozpoczynający się tydzień, życzymy Bożego błogosławieństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *