2023.05.28 – Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dziś wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 2. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
  – wtorek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej
  – środa – święto Nawiedzenia NMP; Adoracja od godz. 17.00
  – czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów a także Dzień Dziecka; dzieci zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną, natomiast podczas Godziny Świętej będziemy modlić się za 5 nowych diakonów oraz 3 nowych kapłanów, którzy wczoraj otrzymali dar święceń
  – piątek – pierwszy piątek miesiąca; po wieczornej Eucharystii, formacyjne spotkanie ministrantów
  – sobota – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy; pierwsza sobota miesiąca
 3. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza dzieci na wyjazd od Sokółki, 3 czerwca. W planie wspólna modlitwa i wiele atrakcji. Szczegóły i zapisy u ks. Proboszcza.
 4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa będzie sprawowane przez cały czerwiec po Mszy Świętej o godz. 18.00 oraz w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania wynagradzać Bogu za nasze grzechy i niewierności.
 5. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć animatorów oazowych, którzy pragną posługiwać młodzieży w Kenii i Tanzanii. Kościół w swej naturze jest misyjny, dlatego w miarę naszych możliwości wesprzyjmy te młodzież finansowo. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem.
 6. Na prośbę rodziców przypominamy, że termin I Komunii Świętej, w parafii jest stały tj. trzecia sobota i niedziela maja. W tym najbliższym roku wypada to 18 i 19 maj 2024 r. Zapisy rozpoczną się we wrześniu. Przy okazji przypominamy, że pierwszym miejscem przyjmowania sakramentów jest parafia zamieszkania i prosimy aby wszelkie informacje potwierdzać lub weryfikować u swoich kapłanów.
 7. W naszym kościele, przy bocznym ołtarzu pojawił się nowy świecznik wotywny. Płomień świecy dąży ku górze, a wraz z nim nasze prośby, podziękowania, intencje modlitewne za bliskich zmarłych, szczególnie tych, których nie możemy odwiedzić. Świece te, zapewnia producent, nie wydzielają sadzy, nie generują odpadów. Minimalna, sugerowana przez producenta ofiara to 2 zł, które w części pokrywają koszty a w części są ofiarą na potrzeby naszego kościoła. Świecznik będziemy testować przez miesiąc. Później podejmiemy decyzję o ewentualnym zakupie.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *