2023.07.09 – XIV Niedziela Zwykła

1. 37. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2023 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,ŚWIĘTYMI BĄDZCIE”
    Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:
    – Białystok – od 24 do 29 lipca b.r., w godz. 17:00-19:00, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2.
    Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).
    Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook.
  2. 11. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia br. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są na stronie – rowerymka.pl.
    – poniedziałek – Uroczystość upamiętnienia cywilnych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej – ofiar niemieckiego i sowieckiego totalitaryzmu w okresie II wojny światowej. Msza Święta i zapalenie zniczy pod pomnikiem miejsca masowych straceń w Lesie Bacieczkowskim o godz. 19.00
    – wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
    – środa – adoracja od godziny 17.00, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
    – czwartek – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, jest to także 13-ty dzień miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie o 17:00, a po Mszy procesja fatimska
    – sobota – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  4. Kancelaria podczas wakacji czynna 30 min po zakończonej wieczornej Eucharystii, natomiast spowiedź 15 min przed rozpoczęciem Mszy Świętej.
  5. U Pana Marka do nabycia: Drogi Miłosierdzia, Drogi Misyjne.
  6. W letnie dni przypominamy o odpowiednim stroju do kościoła. Niech będzie on wyrazem naszego szacunku do miejsca świętego, a gromadzącym się na Eucharystii pomaga w skupieniu i modlitwie.
  7. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.