2023.08.27 – XXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po Mszy Świętej zbiórka do puszek na utrzymanie parafialnej świetlicy.
  2. W niedzielę 3 września taca na potrzeby Archidiecezji, jest to również pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 9:00 Procesja Eucharystyczna.
    – poniedziałek – Pielgrzymowanie Szlakiem bł. Michała Sopoćki (początek godz. 18:00 – kościół MB Fatimskiej – przejście do Domu, w którym mieszkał bł. Michał przy ul. Złotej i zakończenie przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa).
    -poniedziałek – wspomnienie obowiązkowe św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    – wtorek – wspomnienie obowiązkowe męczeństwa św. Jana Chrzciciela
    – środa – adoracja od godz. 17:00
    – czwartek – od 23:00 do 24:00 Godzina Święta
    – piątek – pierwszy piątek miesiąca: Eucharystie o godz. 7:00, 16:30 i 18:00, zapraszamy do obchodzenia pierwszych piątków szczególnie młodzież i dzieci po pierwszej Komunii Św.
    – sobota – pierwsza sobota miesiąca, wieczorem Nabożeństwo Pierwszosobotnie
  4. W piątek 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się tego dnia za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
  5. Od września powraca Msza Święta o godz. 13:30 ⏰
  6. 39. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy 9 września o godz. 7:00 sprzed Białostockiej Katedry. Uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz.18:00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Nasza grupa gromadzi się przy naszym kościele o godz. 8:00. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej lub w tygodniu w kancelarii.
  7. Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”. Do końca sierpnia można zakupić tornister z „wyprawką szkolną”, a następnie dostarczyć go do naszej parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32.
  8. 22 Białostocka Gromada Zuchowa „Kraina Czarów” zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat do wspólnej przygody. Spotykamy się 2 września w godzinach 11:30-13:00 w świetlicy parafialnej przy ul. Pietkiewicza 8A.
  9. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.