2023.09.03 – XXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
  2. W niedzielę 10 września rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Tego dnia puszka na uczelnie katolickie.
    – poniedziałek – druga rocznica ingresu ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Otoczmy naszego Pasterza modlitwą.
    – poniedziałek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Na godz. 8:00 zapraszamy uczniów, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny,
    -wtorek – 5 dzień miesiąca, nowenna do św. Faustyny o godz. 17:30
    – wtorek – od najbliższego wtorku co tydzień, będziemy odmawiać różaniec po wieczornej Eucharystii, serdecznie zapraszamy.
    – środa – adoracja od godz. 17:00
    – czwartek – pierwszy czwartek miesiąca
    – piątek – święto Narodzenia NMP
  4. Przypominamy, że po przerwie wakacyjnej wracamy do sprawowania w naszym kościele Mszy Świętej o godz. 13:30, natomiast kancelaria otwarta w dni powszednie w godz. 16.30 – 17.45.
  5. W najbliższą niedzielę zostaną rozdane karty zgłoszeniowe do Pierwszej Komunii Świętej. Będą do odebrania w zakrystii.
  6. Za tydzień na godz. 12:00 serdecznie zapraszamy dzieci naszej parafii na pierwszą powakacyjną Mszę z udziałem dzieci. Tego dnia poświęcimy przybory szkolne.
  7. 39. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy 9 września o godz. 7:00 sprzed Białostockiej Katedry. Uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18:00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Nasza grupa gromadzi się przy naszym kościele o godz. 8:00. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej lub w tygodniu w kancelarii.
  8. U pana Marka można nabyć kolejny numer Dróg Miłosierdzia.
  9. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, szczególnie najmłodszym rozpoczynającym jutro nowy rok szkolny.
Ogłoszenia kurialne:
  1. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego wraz z parafią św. Stanisława Kostki na osiedlu Dolina Cisów w Wasilkowie (ul. Białostocka 108), w której posługują jezuici, zapraszają osoby pełnoletnie na Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym, zatytułowane „Z Tobą jest Pan dokądkolwiek pójdziesz”. Będą odbywały się one od 17 września do 15 października br. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie www.wzch-bialystok.pl, gdzie można zapisać się na te rekolekcje.
  2. Msza św. z okazji Dożynek Wojewódzkich będzie sprawowana 10 września o godz. 11:00 w Archikatedrze Białostockiej. Po nabożeństwie część oficjalna i artystyczna odbędzie się w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Przewidziane są liczne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, jarmark produktów lokalnych, stoiska kół gospodyń wiejskich i artystów ludowych. Na zakończenie występy zespołów muzycznych.
  3. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę 10 września br. Rozpocznie się o godz. 11:30 modlitwą na górze krzyży, po niej o godz. 12:00 – Msza Święta w intencji uczestników pielgrzymki.
  4. W dniach 6-8 października organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl