2023.09.10 – XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Puszka przed kościołem na uczelnie katolickie.
  2. W następną niedzielę Dzień Środków Masowego Przekazu. Tego dnia rozpoczęcie drugiego etapu formacyjnego przed Sakramentem Bierzmowania. Spotkanie młodzieży na Mszy o godz. 13:30.
    – wtorek –różaniec po wieczornej Eucharystii, serdecznie zapraszamy.
    – środa – wspomnienie obowiązkowe św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; jest to 13 dzień miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:00, następnie Eucharystia w intencji pokoju i procesja. Tego dnia będzie spotkanie wspólnoty Ezechiasz
    – czwartek – święto podwyższenia Krzyża Świętego
    – piątek – wspomnienie NMP Bolesnej, tego dnia przypada 19 rocznica święceń biskupich ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Otoczmy naszego Pasterza modlitwą
    – sobota – wspomnienie obowiązkowe św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  4. Karty zgłoszeniowe do Pierwszej Komunii Świętej są do odebrania w zakrystii.
  5. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy wczoraj pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie.
  6. 22 Białostocka Gromada Zuchowa „Kraina Czarów” zaprasza chętne przygód dzieci w wieku 6-9 lat w sobotę w godz. 10:30-12:00 na spotkanie w salce przy ul. Pietkiewicza 8A.
  7. U pana Marka można nabyć kolejny numer Dróg Miłosierdzia.
  8. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
Ogłoszenia kurialne:
  1. W niedzielę 17 września odbędzie się Podlaski Marsz dla życia połączony z Piknikiem Rodzinnym. Inauguracja o godz. 12:00 Eucharystią w bazylice św. Rocha. Po Mszy św. (ok. godz. 13:00) marsz wyruszy w stronę Archikatedry i zakończy się piknikiem na placu przed Kinem Ton. W programie: koncert scholi Winnica, animacje dla dzieci, nauka pierwszej pomocy. Szczegóły na plakatach, banerach oraz w Internecie. Zapraszamy.
  2. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkie małżeństwa (bez względu na staż) na świętowanie rocznic małżeńskich. W najbliższą sobotę 16 września o godz. 18:00 w Archikatedrze Białostockiej. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy, aby małżonkowie ustawili się na schodach przed Archikatedrą, skąd zostaną wprowadzeni do Bazyliki. Podczas Eucharystii odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  3. Kolejne spotkanie na „Szlaku bł. ks. Michała Sopoćki” odbędzie się w piątek, 15 września 2023 roku. Uczestnicy wezmą udział we Mszy Świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w Białymstoku (ul. Traugutta) o godz. 18:00, następnie przejdą do Krzyża w miejscu katastrofy pociągu z chlorem oraz kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego (ul. Poleska).
  4. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 16 września br. Pielgrzymka wyruszy z Archikatedry o godz. 11:00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15:00. Zapraszamy do uczestnictwa.
  5. Niebieska Msza Święta – przystosowana do potrzeb osób z autyzmem jest odprawiana w każdy wtorek w Parafii NMP z Guadalupe o godz. 17:00. Jest to Msza św. krótsza, cicha bez drażniących dźwięków i świateł. Nikt też nie zwraca uwagi na nietypowe zachowania dzieci lub dorosłych. Serdecznie zapraszamy!