2023.09.17 – XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Środków Społecznego przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach.
    – poniedziałek – święto Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Na Mszę wieczorną zapraszamy dzieci i młodzież, aby uczcić swojego patrona
    – wtorek – różaniec po wieczornej Eucharystii, serdecznie zapraszamy
    – środa – wspomnienie obowiązkowe św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Zwyczajowa adoracja od godz. 17:00, a po Mszy wieczornej spotkanie Czcicieli Miłosierdzia
    – czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
    – sobota – wspomnienie obowiązkowe św. Ojca Pio
  3. W najbliższy piątek serdecznie zapraszamy, po wieczornej Eucharystii przedstawicieli wspólnot parafialnych na spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  4. Karty zgłoszeniowe do Pierwszej Komunii Świętej są do odebrania w zakrystii.
  5. 22 Białostocka Gromada Zuchowa „Kraina Czarów” zaprasza chętne przygód dzieci w wieku 6-9 lat w sobotę w godz. 10:30-12:00 na spotkanie w salce przy ul. Pietkiewicza 8A.
  6. Nabożeństwo czterdziestogodzinne w naszej parafii odbędzie się w dniach 1-4 października i poprowadzi je, ks. Leszek Jakoniuk, Wicedyrektor Wydziału Katechetycznego. Będzie to czas naszego przygotowania do odpustu parafialnego, który będziemy świętować 5 października. Prosimy o odpowiednie zaplanowanie sobie czasu, aby każdy mógł jak najlepiej skorzystać z tych duchowych rozważań.
  7. U pana Marka można nabyć kolejny numer Dróg Miłosierdzia oraz Drogi Misyjne.
  8. Życzymy wszystkim na rozpoczynający się tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
Ogłoszenia duszpasterskie do wiadomości wiernych:
  1. Dziś odbędzie się Podlaski Marsz dla życia połączony z Piknikiem Rodzinnym. Inauguracja o godz. 12:00 Eucharystią w bazylice św. Rocha. Po Mszy św. (ok. godz. 13:00) marsz wyruszy w stronę Archikatedry i zakończy się piknikiem na placu przed Kinem Ton.
  2. Jubileusz 15-lecia Cudu Eucharystycznego w parafii pw. św. Antoniego w Sokółce odbędzie się 1 października 2023r. Rozpocznie go jubileuszowa Msza św. sprawowana przez J.E. Abp. Józefa Guzdka o godz. 11:00.
  3. Procesja z Relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się w niedzielę, 24 września 2023 r., o godz. 17:30. Procesję poprzedzi Msza Święta w kaplicy o godz. 16:30.
  4. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Pieśni szczygła, czyli kilka myśli o wychowaniu. Jak być rodzicem nastolatka i nie zwariować”, który przedstawi o. Paweł Koniarek.
    Zapraszamy w sobotę 23 września do sali na I piętrze w budynku tuż za archikatedrą białostocką. Wykład zaczyna się o 10:00 a poprzedza go 45 min adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Dzień Jedności Rolniczej odbędzie się w niedzielę, 24 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą celebrowaną o godz. 12:00 przez J.E. Abp. Józefa Guzdka. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.