2023.09.24 – XXV Niedziela Zwykła

1. W następną niedzielę puszka na Caritas Parafialną, będzie to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 9:00 Procesja Eucharystyczna.
    – wtorek –różaniec po wieczornej Eucharystii, serdecznie zapraszamy.
    – od wtorku rozpoczniemy duchowe przygotowanie do parafialnego odpustu. Nowenna do św. Faustyny w dni powszednie po Mszy wieczornej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w niedzielę o godz. 8:45
    – środa – wspomnienie obowiązkowe św. Wincentego a Paulo
    – czwartek – święto bł. Michała Sopoćki, prezbitera, patrona Białegostoku. O godz. 15:00 będziemy modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniu ulic KEN i Pietkuna
    – piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    – sobota – wspomnienie obowiązkowe św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  3. Nabożeństwo czterdziestogodzinne oraz odpust:
    – niedziela (1.10): Msze Święte z kazaniem o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, oraz 17:00; na godz. 15:00 (Eucharystia i spotkanie organizacyjne) zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej
    Serdecznie zapraszamy do „Sklepiku św. Faustyny” – można zaopatrzyć się w dewocjonalia związane z Miłosierdziem, a także jak w ubiegłym roku skorzystać z wypieków naszych parafianek.
    – poniedziałek i wtorek (2-3.10); Msze Św. o 7:00 (bez homilii) oraz 16:30 i 18:00 z homilią
    Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 16.30. Prosimy parafian, aby zapisywali się na poszczególne godziny adoracji, tak aby Jezus nie pozostawał sam.
    -środa 4.10 Msza Św. o 7:00 (bez homilii) i o 18:00 z homilią
    – czwartek- (5.10) – odpust parafialny. Msze Św. o godz. 7:00, 16:30 i 18:00 – główna Msza Święta odpustowa. Tego dnia różaniec w intencji parafii wyjątkowo o godz. 16:00, a o godz. 17:30 Nabożeństwo do św. Faustyny.
  4. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Archikatedry, odbędzie się we środę 27 września br. o godz. 19:00. Procesję poprzedzi Msza św. w Sanktuarium o godz. 18:00. Natomiast o godz. 20:00 w Archikatedrze rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne prowadzone przez Scholę Adonai.
  5. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana we czwartek, 28 września br., o godz. 18:00 w Archikatedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki.
    Tego dnia o godz. 16:00 na kanale YouTube ArchiBial Media będzie udostępniona transmisja z gali wręczenia nagród im. bł. ks. Michała Sopoćki „Michały 2023″.
  6. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Białostocka Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza do udziału w katechezach uzupełniających. Adresowane są one do dorosłych osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, które w szkole średniej nie uczestniczyły w lekcjach religii, a także do dorosłych chcących przyjąć sakrament bierzmowania. Katechezy rozpoczną się 6 października o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej.
  7. Zapraszamy na II edycję Warsztatów Muzyczno-liturgicznych w dn. 6-8 października przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku organizowanych przez Chór BSNE (Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji).
    Zapisy na: www.rekolekcje.bialystok.pl (http://www.rekolekcje.bialystok.pl/) lub na Facebooku
    Prowadzący warsztaty: Hubert Kowalski oraz Małgorzata Wołyniec.
  8. U pana Marka można nabyć kolejny numer Dróg Miłosierdzia oraz Drogi Misyjne.
  9. W pierwszą sobotę października 07.10.2023 odbędzie się doroczna pielgrzymka KŻR do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku. Wyjazd autokarem z naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 40 zł. Serdecznie zapraszamy.
  10. Życzymy wszystkim na rozpoczynający się tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Faustyny, naszej patronki.