2023.10.01 – XXVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy w parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo, które przygotowuje nas do parafialnego odpustu. Polecamy ks. Leszka waszej modlitwie. Przed kościołem puszka na Caritas Parafialną.
    – poniedziałek – wspomnienie obowiązkowe św. Aniołów Stróżów
    – środa – wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka z Asyżu. Jest to dzień imienin papieża Franciszka. Adoracja od godz. 17:00
    – czwartek – uroczystość Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca; Godzina Święta w intencji powołań od 23:00 – 24:00
    – piątek – pierwszy piątek miesiąca, Msze Święte o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Zapraszamy do obchodzenia pierwszych piątków szczególnie młodzież i dzieci po pierwszej Komunii Św. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie ministrantów.
    – sobota – wspomnienie obowiązkowe NMP Różańcowej. Po wieczornej Mszy Św. Nabożeństwo pierwszosobotnie.
  3. Nabożeństwo czterdziestogodzinne oraz odpust:
    – poniedziałek i wtorek (2-3.10): Msze Św. o 7:00 (bez homilii) oraz 16:30 i 18:00 z homilią
    Serdecznie zapraszamy do „Sklepiku św. Faustyny” – można zaopatrzyć się w dewocjonalia związane z Miłosierdziem, a także jak w ubiegłym roku skorzystać z wypieków naszych parafianek.
    Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30 do 16:30. Prosimy parafian, aby zapisywali się na poszczególne godziny adoracji, tak aby Jezus nie pozostawał sam.
    -środa 4.10 Msza Św. o 7:00 (bez homilii) i o 18:00 z homilią
    – czwartek- (5.10) – odpust parafialny. Msze Św. o godz. 7:00, 16:30 i 18:00 – główna Msza Święta odpustowa. Tego dnia różaniec w intencji parafii wyjątkowo o godz. 16:00, a o godz. 17:30 Nabożeństwo do św. Faustyny.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po wieczornej Eucharystii (poniedziałek –sobota około godz. 18:30 oraz w niedzielę około godz. 17:45). Serdecznie zapraszamy do prowadzenia modlitwy:
    Poniedziałki – Koła Żywego Różańca
    Wtorki – Koła Żywego Różańca
    Środy – Czciciele Miłosierdzia
    Czwartek – Fundacja „Dobrze, że jesteś”
    Piątki – dzieci, młodzież oazowa oraz Liturgiczna Służba Ołtarza
    Soboty – Koła Żywego Różańca
    Niedziele – przedstawiciele wspólnot parafialnych
    Dodatkowo dla dzieci (jedna dziesiątka w intencji rodzin), po niedzielnej Eucharystii o godz. 12:00.
  5. 14 października odbędzie się doroczna pielgrzymka duszpasterstwa Emerytów i Rencistów Archidiecezji Białostockiej (Seniorów) do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:00, a bezpośrednio po niej odbędzie się koncert chórów seniorskich.
  6. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Białostocka Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza do udziału w katechezach uzupełniających. Adresowane są one do dorosłych osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, które w szkole średniej nie uczestniczyły w lekcjach religii, a także do dorosłych chcących przyjąć sakrament bierzmowania. Katechezy rozpoczną się 6 października o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej.
  7. Zapraszamy na II edycję Warsztatów Muzyczno-liturgicznych w dn. 6-8 października przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku organizowanych przez Chór BSNE (Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji).
    Zapisy na: www.rekolekcje.bialystok.pl (http://www.rekolekcje.bialystok.pl/) lub na Facebooku
    Prowadzący warsztaty: Hubert Kowalski oraz Małgorzata Wołyniec.
  8. W pierwszą sobotę października (7.10) odbędzie się doroczna pielgrzymka KŻR do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku. Początek wydarzenia o godz. 10:00. W programie Godzinki ku czci NMP, konferencja, różaniec oraz Msza św. o godz. 12:00. Zakończenie pielgrzymki o 14:15 Wyjazd autokarem z naszej parafii o godz. 8:30. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 40 zł.
  9. Ks. Mateusz Dobrzyński zaprasza w sobotę 21.10 2023r. na pielgrzymkę do Wilna. Zbiórka o godz. 3:00 przy parafii św. Karola Boromeusza. W programie: Msza Św. w Ostrej Bramie, Sanktuarium Jezusa Miłosiernego, zwiedzanie centrum miasta oraz kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu oraz domu św. Faustyny Kowalskiej; krótka wizyta w pierwszym na Litwie hospicjum stworzonym przez polską siostrę i prowadzonym przez Siostry Jezusa Miłosiernego. Zapisy do 8.10.2023 (niedziela) u ks. Mateusza.
  10. U pana Marka można nabyć kolejny numer Dróg Miłosierdzia oraz Drogi Misyjne.
  11. Życzymy wszystkim na rozpoczynający się tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa św. Faustyny, naszej patronki.