2023.10.15 – XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wczoraj pielgrzymowali do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Zachęcamy nowe osoby do modlitwy za kapłanów. Dziś przypada kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzisiaj jest także Dzień Dziecka Utraconego – pamiętajmy w modlitwach o małżeństwach, które doświadczyły tragedii utraty dziecka.
  2. W tym tygodniu:- poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, jest to również rocznica wyboru Jana Pawła II
    – wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    – środa – święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia; zwyczajowa Adoracja od godz: 17:00
    – czwartek –wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Jest to Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych
    – piątek – wspomnienie św. Jana Kantego
  3. W następną niedzielę Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Taca na misje.
  4. Od 2 do 5 listopada w wypominkach oraz Mszy Św. wieczornej będziemy modlić się za zmarłych. Pod chórem znajdują się kartki, na których można wpisywać swoich zmarłych, a następnie złożyć je w kancelarii lub zakrystii. Należy zaznaczyć w jaki dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.
  5. Za tydzień w niedzielę na Mszę Św. o godz: 12:00 zapraszamy dzieci i młodzież należące do Oazy (Ruch Światło-Życie).
  6. U pana Marka można nabyć kolejny numer Dróg Miłosierdzia oraz Drogi Misyjne.
  7. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.
Ogłoszenia kurialne:
  1. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza w poniedziałek 16 października o godz: 18:00 do Archikatedry na Mszę Świętą i różaniec z okazji Dnia Dziecka Utraconego. Po Mszy Świętej złożymy znicze przed pomnikiem Św. Jana Pawła II przed Bazyliką jako znak pamięci o zmarłych dzieciach.
  2. W dniach od 21-22.10.2023 r. odbędzie się organizowane przez wspólnotę Dom Jednego Serca wydarzenie kierowane do młodych w wieku 16-35 lat. Odbędzie się ono w domu wspólnoty przy ul. Wysockiego 79. Celem spotkania jest ożywienie wiary młodych ludzi, tak aby z pasja radością przeżywali swoją codzienność. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.
  3. Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia zostanie odprawiona w święto św. Łukasza, 18 października 2023 r. (środa), o godz: 18:00 w Archikatedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego.
  4. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne, Instytut Teologiczny i KIK w Białymstoku zapraszają na konferencję pt. „Wiara czy rozum. Fałszywy dylemat” w 25 rocznicę opublikowania encykliki „Fides et Ratio”. Udział wezmą m. in. prof. Ryszard Legutko, prof. Michał Kleiber, ks. Henryk Zieliński. Konferencja odbędzie się 21 października (sobota) o godz: 10:00 w gmachu AWSD ul. Warszawska 46.
    Wstęp wolny!
    Zapraszamy!
  5. Zapraszamy na kolejne spotkanie z formacji duchowej. Tym razem o. Robert Bujak, jezuita, psycholog, rekolekcjonista i kierownik duchowy, przybliży temat: „Jak zgodzić się na własne życie? Od rozeznawania i podejmowania decyzji do wierności Bogu i sobie”. Odbędzie się ono w tymczasowej kaplicy Parafii św. Stanisława Kostki na osiedlu Dolina Cisów w Wasilkowie przy ul. Białostockiej 108 w niedzielę 29 października br. o 18:30.
    Szczegóły znajdziemy na plakacie.