2023.10.22 – XXIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjną. Przez cały tydzień podczas nabożeństwa różańcowego naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich misjonarzy. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.
    – środa – adoracja od godz: 17:00
    – sobota – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  3. We czwartek 26 października okazja do dziękczynienia przez orędownictwo bł. Pauliny Jaricot za dzieło Żywego Różańca w Polsce i dzieło misyjne Kościoła. Postarajmy się zgromadzić jak najliczniej w kościele na nabożeństwie różańcowym. W przyszłą niedzielę o godz: 13:30 Msza w intencji KŻR i spotkanie.
  4. W następną niedzielę w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej, Patronki Robotników i Solidarności. Rozpoczęcie: 28 października (sobota) o godzinie 17:45. Wizerunek Matki Bożej będziemy gościć do soboty, 4 listopada. Tego dnia o godz: 16:30 pożegnamy obraz, co tym samym zakończy peregrynację w naszej parafii. Więcej szczegółów odnośnie peregrynacji za tydzień.
  5. Od 2 do 5 listopada w wypominkach oraz Mszy Św. wieczornej będziemy modlić się za zmarłych. Pod chórem znajdują się kartki, na których można wpisywać swoich zmarłych, a następnie złożyć je w kancelarii lub zakrystii. Należy zaznaczyć w jaki dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.
  6. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Pokora i spowiedź”, który przedstawi o. Michał Murzyn. Zapraszamy w sobotę 28 października do sali duszpasterstwa akademickiego „Przystań” na I piętrze w budynku za katedrą białostocką. Wykład zaczyna się o 10:00, a poprzedza go 45 min adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji na stronie internetowej Dominikańskiej Szkoły Wiary oraz na Facebooku.
  7. U pana Marka można nabyć kolejny numer Dróg Miłosierdzia oraz Drogi Misyjne.
  8. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej.