2023.10.29 – XXX Niedziela Zwykła

1. Od wczoraj w naszej parafii rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki Bożej, Patronki Robotników i Solidarności. Peregrynacji będą towarzyszyć relikwie bł. Jerzego Popiełuszki oraz miniaturka krzyża z Nowej Huty. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w trakcie trwania peregrynacji. W ciągu tygodnia kościół będzie otwarty od godz: 15:00, rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Od poniedziałku do piątku (oprócz środy) zapraszamy do wspólnej modlitwy. Poniedziałek to dzień modlitw za rodziny. We wtorek będziemy się modlić za ludzi pracy, w czwartek za chorych, a w piątek za wszystkich parafian. Pożegnanie obrazu w sobotę o godz: 16:30.
    Dziś (czyli w niedzielę) i w piątek będzie Apel Jasnogórski o 21:00 🕘
    Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pokrycie kosztów związanych z peregrynacją obrazu.
    – wtorek – ostatnie nabożeństwo różańcowe, dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
    – środa – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz: 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. Nie ma Eucharystii wieczornej. Przypominamy, że w tym dniu obecność na Mszy Świętej jest obowiązkowa.
    – czwartek –wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz: 9:00 (wraz z procesją wokół kościoła i modlitwą za zmarłych), 16:30 i 18:00. Natomiast od 23:00 do 24:00 – Godzina Święta.
    – piątek pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o godz: 7:00, 16:30 i 18:00. Po wieczornej Eucharystii spotkanie wszystkich ministrantów.
    – sobota – wspomnienie obowiązkowe św. Karola Boromeusza, biskupa. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Tym razem nabożeństwo pierwszosobotnie odbędzie się po Mszy Świętej o godzinie 7:00 ze względu na obraz Matki Bożej.
  3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.
    Po Eucharystii o godz: 9:00 procesja wokół kościoła. Jest to również 5 dzień miesiąca, nowenna do św. Faustyny przed Mszą o godz: 9:00.
  4. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Odbywać się będą od 2 do 5 listopada. Różaniec wypominkowy 2,3,4 będzie o godz: 17:00, a następnie Eucharystia w int. zmarłych około godz: 18:00; natomiast 5 (niedziela) różaniec wypominkowy o 16:00 i Eucharystia o 17:00.
  5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  6. „Dzień u Mamy” to spotkanie młodzieży naszej archidiecezji, które w tym roku odbędzie się w sobotę 11 listopada 2023 r. O godzinie 14:45 na hali w Zespole Szkól Katolickich odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania (prowadzi Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji).
  7. Życzymy owocnego tygodnia i pięknych duchowych przeżyć.