2023.11.05 – XXXI Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za wszelkie modlitewne i materialne wsparcie dla naszego Białostockiego Seminarium.
    – wtorek – różaniec po wieczornej Eucharystii, serdecznie zapraszamy. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej.
    Nasz Dekanat (czyli nasza parafia też) zaproszona jest na 11 listopada na godz: 18:00.
    – środa – adoracja od godz: 17:00
    – czwartek – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
    – piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    – sobota – wspomnienie obowiązkowe św. Marcina Tours; Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz: 7:00, 9:00 i 18:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
  3. Za tydzień będziemy obchodzili Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
  4. Za tydzień na Eucharystię o 13:30 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
  5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  6. „Dzień u Mamy” to spotkanie młodzieży naszej archidiecezji, które w tym roku odbędzie się w sobotę 11 listopada 2023 r. O godzinie 14:45 na hali w Zespole Szkól Katolickich odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania (prowadzi Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji). O godzinie 16:00 w archikatedrze będzie sprawowana Msza Święta, a po niej spotkanie w Zespole Szkół Katolickich. Gorąco zapraszamy wszystkich młodych do wzięcia udziału w modlitwie zawierzenia Maryi.
  7. Zgodnie z tradycją naszej parafii jeszcze dziś zachęcamy do wylosowania świętego lub błogosławionego na najbliższy rok.
Ogłoszenia kurialne:
  1. Msza Święta za zmarłych biskupów i prezbiterów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w poniedziałek, 6 listopada 2023 r., o godz: 18:00 w Archikatedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Ks. Daniel Ciulkin kapelan Zakładu Karnego w Białymstoku wyszedł z inicjatywą zebrania książek o tematyce religijnej, które zostaną przekazane więźniom. Poniżej przekazuję prośbę ks. Daniela:
    „Każdy z nas posiada dużo różnych książek. Często są to pozycje już przeczytane i odstawione na półkę, do których już nie wracamy. Zwracam się z prośbą o przekazanie książek więźniom, przebywającym w białostockich więzieniach. Dla nas jest to możliwość przeglądu zasobów i zrobienia przestrzeni nowym książkom. Moim pomysłem jest stworzenie trzech biblioteczek w kaplicach więziennych (oddział żeński, męski zamknięty, męski półotwarty).
    Książki można przywieźć do parafii NMP Królowej Rodzin, ewentualnie jestem w stanie odebrać je osobiście.
    ks. Daniel Ciulkin – kapelan więzienny.