2023.11.12 – XXXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary do puszek na Kościół prześladowany.
    – poniedziałek – wspomnienie obowiązkowe św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; jest to również 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie o godz: 17:00. Następnie Eucharystia w int. Pokoju na świecie.
    – wtorek – różaniec po wieczornej Eucharystii, serdecznie zapraszamy
    – środa – adoracja od godz: 17:00
    – czwartek – Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, głównej patronki archidiecezji
    – piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    – sobota – wspomnienie obowiązkowe św. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
Ogłoszenia kurialne:
  1. Msza św. w Uroczystość NMP Matki Miłosierdziaodbędzie się we czwartek 16 listopada br. o godz: 18:00. Podczas liturgii zostanie poświęcony nowy ołtarz ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. O godz: 17:15 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca i wszystkich innych grup różańcowych Archidiecezji.
  2. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Wspólnie w drodze. Co to znaczy, że Kościół jest synodalny?”. Prelegentem wykładu będzie prowincjał polskich dominikanów – o. Łukasz Wiśniewski.
    Zapraszamy w sobotę 18 listopada najpierw na Mszę Świętą o godz: 10:00 w Starej Farze, a potem na wykład o 11:00 do sali duszpasterstwa akademickiego „Przystań” na I piętrze w budynku tuż za katedrą białostocką.
    Więcej informacji na stronie Szkoła Wiary Białystok na Facebooku oraz na plakatach.
  3. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z formacji duchowej, podczas którego ks. dr Aleksander Jacyniak SJ, autor publikacji o kryzysach i samotności, w oparciu o psalmy rozpaczy i złorzeczące podejmie temat „Modlitwa na trudny czas”. Odbędzie się ono w tymczasowej kaplicy Parafii św. Stanisława Kostki na osiedlu Dolina Cisów w Wasilkowie (ul. Bałostocka 108) w niedzielę 26 listopada br. o 18:30. Szczegóły na plakacie.