2023.11.19 – XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności i środki czystości. W specjalne torby można zaopatrzyć się przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego, a następnie wypełnione produktami zostawić w tym samym miejscu.
  2. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz: 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za tydzień również o 15:00 spotkanie Rady Parafialnej.
    – poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
    – wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP, różaniec po wieczornej Eucharystii.
    – środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, podczas Mszy Św. wieczornej będziemy modlić się w intencji Pana Organisty, naszej scholii i wszystkich psalmistów; adoracja od godz: 17:00
    – czwartek – .po wieczornej Mszy Św. modlitwa uwielbienia prowadzona przez Fundację „Dobrze, ze jesteś”.
    – piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
  4. W dniach 1 – 3 grudnia br. organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej Ruchu Spotkań Małżeńskich.
  5. U Pana Marka można nabyć „Drogi Miłosierdzia”, „Drogi Misyjne” oraz kalendarze seminaryjne.