2023.12.10 – II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj obchodzimy XXIV Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszek przeznaczone są na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
    – wtorek – różaniec po wieczornej Eucharystii.
    – środa – wspomnienie obowiązkowe św. Łucji; 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. O godz: 17:00 Nabożeństwo Fatimskie.
    – czwartek – wspomnienie obowiązkowe św. Jana od Krzyża; Adoracja Uwielbienia po wieczornej Eucharystii.
    – piątek – 11 rocznica święceń Biskupa Henryka Ciereszko, polecamy Go waszej modlitwie.
  3. Za tydzień III Niedziela Adwentu (Gaudete), po każdej Eucharystii błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
  4. Msze Święte Roratnie odprawiane są w naszej parafii w środy i soboty o godz. 6:30. Po Eucharystii zapraszamy na wspólne śniadanie do starej kaplicy, przygotowane przez nasze parafianki.
  5. Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 18-19 grudnia (poniedziałek i wtorek). Msze Święte z homilią o godz. 16:30 i 18:00. Zachęcamy, aby w tych dniach skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
  6. U Pana Marka można zaopatrzyć się w świece Caritas (małe w cenie 15 zł., a duże 25 zł.). Jest też nowy numer „Dróg Miłosierdzia” i czasopismo „Staś”. Można też zaopatrzyć się w opłatki, które znajdują się przy ołtarzu.
  7. Planujemy odwiedziny u chorych (spowiedź i Komunia Św.) na dzień 23 grudnia od godz. 9:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  8. Życzymy wszystkim dobrego przeżywania czasu Adwentu.