2023.12.17 – III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także 87 rocznica urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy świętego Piotra. Po każdej Eucharystii błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa, natomiast przed kościołem zbiórka do puszki na świetlicę parafialną.
    – środa – od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
    – czwartek – Adoracja Uwielbienia po wieczornej Eucharystii
  3. Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 18-19 grudnia (poniedziałek i wtorek). Poprowadzi je ks. profesor Wojciech Michniewicz. Msze Święte z homilią o godz. 16:30 i 18:00. W tych dniach będzie poranna Eucharystia o godz. 7:00, ale bez kazania rekolekcyjnego. Zachęcamy, aby w tych dniach skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W tych dniach kancelaria będzie nieczynna.
  4. Msze Święte Roratnie odprawiane są w naszej parafii w środy i soboty o godz. 6:30. Po Eucharystii zapraszamy na wspólne śniadanie do starej kaplicy, przygotowane przez nasze parafianki.
  5. W następną niedzielę (24.12) Wigilia Narodzenia Pańskiego. Mszę Święte będą o 9:00, 10:30 i ostatnia o 12:00. Będzie można zabrać do domu Betlejemskie Światło Pokoju. Pamiętajmy o religijnym charakterze wspólnej wieczerzy wigilijnej.
  6. Pasterka będzie odprawiana o godz. 22:00 (szczególnie zapraszamy dzieci) oraz o godz. 24:00. Taca przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  7. W pierwszy i drugi dzień świąt (poniedziałek 25.12 i wtorek 26.12) – Msze Święte o godz. 9:00, 10:30, 12:00 oraz 13:30. Nie będzie Eucharystii wieczornej.
  8. U Pana Marka można zaopatrzyć się w świece Caritas (małe w cenie 15 zł., a duże 25 zł.). Jest też nowy numer „Dróg Miłosierdzia” i czasopismo „Staś”. Są także kalendarze ze Słowem Bożym „Słowo na każdy dzień (małe w cenie 15 zł i duże w cenie 25 zł). Można też zaopatrzyć się w opłatki, które znajdują się przy ołtarzu.
  9. Planujemy odwiedziny u chorych (spowiedź i Komunia Św.) na dzień 23 grudnia od godz. 9:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Zapisy prowadzimy do końca rekolekcji parafialnych.
  10. Informujemy, że planowana jest wizyta duszpasterska czyli kolęda w tradycyjnej formie odwiedzin kapłanów w domach naszych parafian. Rozpocznie się ona po Świętach:
    – czwartek 28 grudnia od godz. 16:00 – ul. KEN 9 i od 18:45 – ul. Miętowa
    – piątek 29 grudnia od 16.00 – ul. KEN 7 i 5A i od 18:45 – ul. Owocowa od numeru 2 do 5A/2
    – sobota 30 grudnia od godz. 9:00 – ul. Usługowa, Rezydencka, Skrajna, Modrzewiowa, Kręta, Łąkowa, Zaułek; Leśna, Spokojna, Cicha, Wrzosowa, a od godz. 15:00 – ul. Owocowa od numeru 7 do końca.
    Prosimy, zwłaszcza nowych parafian o założenie kart kolędowych, byśmy wiedzieli, kto pragnie, aby kapłan zawitał do jego domu.
  11. Życzymy wszystkim dobrego przeżywania ostatniego tygodnia Adwentu i dobrego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
Białostoccy harcerze serdecznie zapraszają na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 23 grudnia 2023 r., i rozpocznie się Mszą Świętą, która zostanie celebrowana o godz. 16.00 w Archikatedrze Białostockiej. Następnie, o godzinie 17:00, na Placu św. Jana Pawła II, od płomienia przywiezionego z Betlejem zostanie rozpalone ognisko.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Białegostoku na wspólne przyjęcie Światła i podzielenie się opłatkiem. Zachęcamy do zabrania ze sobą lampionu, aby płomień mógł dotrzeć do naszych domów.