2024.02.25 – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj puszka na misje – Ad Gentes. Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
    – wtorek – po Mszy wieczornej zapraszamy na modlitwę różańcową
    – środa – Adoracja od godz. 17.00
    – czwartek – Adoracja Krzyża po wieczornej Eucharystii. A od godz. 23.00 do 24.00 – Godzina Święta
    – piątek – pierwszy piątek miesiąca; Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 oraz 18.00; po wieczornej Eucharystii spotkanie ministrantów i kandydatów na ministranta. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
    – sobota – pierwsza sobota miesiąca; nabożeństwo pierwszosobotnie po wieczornej Eucharystii i Gorzkich Żalach.
  3. W następna niedzielę taca na potrzeby Archidiecezji. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca.
  4. Nabożeństwa Pasyjne:
    – Gorzkie Żale: niedziela po Mszy Świętej o godz. 9.00 oraz w środy i soboty po wieczornej Eucharystii
    – Droga Krzyżowa dla dorosłych: piątki po wieczornej Eucharystii
    – Droga Krzyżowa dla dzieci: soboty o godz. 17.00
    – Adoracja Krzyża: czwartki po wieczornej Eucharystii
    – Rekolekcje Wielkopostne: 15-16-17 marca
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu 2 marca 2024r. Wyjazd o 3.00, koszt pielgrzymki 100 zł. Zapisy do dzisiejszej niedzieli włącznie.
  6. U Pana Marka są do nabycia nowe „Drogi Miłosierdzia”.
  7. 8 BDH zachęca do przekazania 1,5% dla harcerzy. Zgromadzone fundusze umożliwią harcerzom zakup chust, krzyży, sprawności oraz innych odznaczeń. Środki zostaną też przeznaczone na zakup materiałów wykorzystywanych na zbiórkach. Z góry dziękujemy za wsparcie – kadra 8BDH wraz z harcerzami.
  8. Harcerze zapraszają na obóz harcerski w dniach 4-18 sierpnia 2024r. Zgłoszenia trwają do 15 marca. Koszt wyjazdu 1800 zł. Więcej informacji u przybocznej pod numerem telefonu 665196868.
  9. Trwa Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Siła pokory”, który wygłosi dominikanin – o. Tomasz Nowak.
    Zapraszamy w sobotę 2 marca na Mszę Świętą o godz. 10:00, a potem na wykład o 11:00 do Arkad Katedralnych (wejście A za katedrą białostocką).
    Więcej informacji na Facebook’owej stronie „Szkoła Wiary Białystok” i/ lub na plakacie.