2024.04.28 – V Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
 2. W tym tygodniu:
  – poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej.
  – wtorek – po Mszy wieczornej zapraszamy na modlitwę różańcową
  – środa – Adoracja od godz. 17.00. Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Święto Pracy
  – czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to Dzień Flagi Rzeczpospolitej. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Od 23.00 do 24.00 – Godzina Święta w intencji powołań
  – piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.; Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.. Jest to również pierwszy piątek miesiąca
  – sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, nabożeństwo pierwszosobotnie po wieczornej Eucharystii.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o 9.00, Procesja Eucharystyczna.
 4. W najbliższą środę rozpoczniemy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Świętej, natomiast w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00.
 5. We środę (24 kwietnia) Sakrament bierzmowania z rąk ks. Biskupa Henryka Ciereszki otrzymało 64 naszych młodych parafian. Serdeczne „Bóg zapłać” ks. Jerzemu za przygotowanie naszej młodzieży do przyjęcia tego sakramentu.
 6. Dnia 11 maja zapraszamy na pielgrzymkę do Loretto. Wyjazd spod kościoła o godz. 7:30. Koszt 50 zł.
 7. Od dziś 28 kwietnia rozpoczyna się przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Dotyczy to młodzieży, która uczęszcza obecnie do 8 klasy szkoły podstawowej, a także tych osób, które z różnych powodów w odpowiednim czasie nie przyjęły bierzmowania. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 13.30 i spotkanie.
 8. U Pana Marka są do nabycia Drogi Miłosierdzia.
 9. Prowadzimy nabór do chóru parafialnego. Chętnych do śpiewania zapraszamy do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii.
 10. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona przez Arcybiskupa Metropolitę Józefa Guzdka, w piątek 3 maja br. o godz. 11.00 w Archikatedrze Białostockiej. Zapraszamy do udziału w ww. uroczystości oraz wspólnej modlitwy za wstawiennictwem NMP Królowej Polski.
 11. Rozpoczynamy sezon pieszych pielgrzymek, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIX pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 4 maja o godz. 8.00. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Zło dobrem zwyciężaj”. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny do Białegostoku. Chętnych do pielgrzymowania zapraszamy do ks. Proboszcza.
 12. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Dobrego Pasterza, dobrej pogody i udanej majówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *