2024.05.05 – VI Niedziela Wielkanocna

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją. Dziś w szóstą niedzielę Wielkanocną, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby misterium paschalne mogło przemieniać nasze życie.
    – w poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Prośmy Boga o deszcz i błogosławieństwo dla rolników, aby dostatek pożywienia dzielonego z chrześcijańską miłością zlikwidował klęskę głodu na ziemi
    – poniedziałek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
    – wtorek – po Mszy wieczornej zapraszamy na modlitwę różańcową. Na godz. 19.15 zapraszamy na pierwsze spotkanie chóru
    – środa – Adoracja od godz. 17.00; Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
    – czwartek – po wieczornej Eucharystii nabożeństwo majowe połączone z uwielbieniem
    – piątek – początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny.
  3. W następną niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Świętej, natomiast w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  5. Za tydzień w niedzielę, zbiórka do puszek, na utrzymanie parafialnej świetlicy.
  6. Dnia 11 maja zapraszamy na pielgrzymkę do Loretto. Wyjazd spod kościoła o godz. 7.30. Koszt 50 zł.
  7. Od 28 kwietnia rozpoczęło się przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Dotyczy to młodzieży, która uczęszcza obecnie do 8 klasy szkoły podstawowej, a także tych osób, które z różnych powodów w odpowiednim czasie nie przyjęły bierzmowania. Można jeszcze się zgłaszać do zakrystii po odbiór kart zgłoszeniowych.
  8. U Pana Marka są do nabycia nowe Drogi Miłosierdzia oraz czasopismo Staś.
  9. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa Matki Bożej.