2024.05.12 – Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Nasz Pan zmartwychwstały wraca do domu Ojca, aby przygotować nam miejsce, do którego nas zaprasza.
 2. Zbiórka do puszek, na utrzymanie parafialnej świetlicy.
 3. W tym tygodniu:
  ​- w poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy; o godz. 17.00 – różaniec , 18.00 Eucharystia i nabożeństwo majowe oraz procesja fatimska
  ​- wtorek – święto św. Macieja, Apostoła, po wieczornej Eucharystii różaniec
  ​- środa – Adoracja od godz. 17.00, Na godzinę 19.15 zapraszamy dzieci na specjalne nabożeństwo majowe (będą zaproszeni goście) , a potem ognisko
  ​- czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
 4. Za tydzień w niedzielę, uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Św. wielkanocną. W wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę. Z tej okazji zapraszamy wszystkie wspólnoty, grupy i stowarzyszenia naszej Archidiecezji na wspólne przeżywanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Józefa Guzdka. Odbędzie się ono 18 maja 2024 roku (sobota) o godz. 21.00 w Archikatedrze.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tych dniach (sobota i niedziela) świętować będziemy I Komunię Świętą naszych parafian. Serdecznie prosimy, aby w niedzielę o godz. 10.30 umożliwić uczestnictwo dzieciom komunijnym i ich gościom.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Świętej, natomiast w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00.
 7. W następną niedzielę na Mszę Św. o godz. 13.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w następnym roku.
 8. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 25 maja. Wyjście pielgrzymki spod białostockiej Archikatedry o godz. 14:00. Pielgrzymowanie zakończy Msza św. sprawowana o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.
 9. U Pana Marka są do nabycia nowe Drogi Miłosierdzia.
 10. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa Matki Bożej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *