2024.05.19 – Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dziś wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
 2. Cieszymy się, że 46 dzieci przystąpiło do I Komunii Św.
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła
  – środa – Adoracja od godz. 17.00; wspomnienie św. Rity, patronki małżeństw, ciężko chorych i spraw beznadziejnych
  – czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Dzień modlitw o uświęcenia kapłanów
  – piątek – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.
 4. W następną niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie czasu Komunii Św. wielkanocnej.
 5. Ks. Arcybiskup Józef Guzdek, Metropolita Białostocki zaprasza do udziału w uroczystości przyjęcia święceń w stopniu prezbiteratu wszystkich wiernych Archidiecezji, która odbędzie się 25 maja o godz. 10.00 w białostockiej Archikatedrze.
 6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku ogłasza nabór na etap propedeutyczny formacji w roku akademickim 2024/2025. Przyjmowanie kandydatów rozpoczyna się od dnia 3 czerwca 2024 r. Wszelkie pytania związane z podjęciem formacji na etapie propedeutycznym w AWSD w Białymstoku prosimy kierować bezpośrednio do rektoratu seminarium. Więcej szczegółów na stronie internetowej seminarium oraz na plakatach.
 7. Pielgrzymka na rolkach do Świętej Wody wyruszy spod archikatedry białostockiej 26 maja 2024. Przejazd odbędzie się trasą ścieżek rowerowych. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Zapraszamy.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Świętej, natomiast w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00.
 9. U Pana Marka są do nabycia nowe Drogi Miłosierdzia.
 10. U ks. Jerzego można uzyskać wszelkie informacje dotyczące zdjęć z tegorocznego bierzmowania.
 11. Niech wszystkich nas błogosławi Dobry Bóg, a Duch Święty prowadzi w naszej codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *