2024,05,26 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie okresu spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Dzisiaj również Dzień Matki, zapraszamy do modlitwy za nasze mamy, niech Matka Najświętsza wyprasza im potrzebne łaski i otoczy swoją opieką w doczesności i wieczności.
 2. Od pierwszego czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W tygodniu po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę po Mszy o godz. 9.00.
 3. W tym tygodniu:
  – wtorek – wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, po Mszy wieczornej różaniec
  – środa – Adoracja od godz. 17.00; wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy
  – piątek – św. Nawiedzenia NMP
  – sobota – wspomnienie św. Juliana, męczennika. Dzień Dziecka. Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie
  – niedziela – pierwsza niedziela miesiąca; procesja eucharystyczna.
 4. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało; Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyrazem naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi i innych emblematów procesyjnych. Rodziców bardzo prosimy, by zatroszczyli się o udział dzieci w procesji. Prosimy też o nieparkowanie samochodów na ulicach, po których przejdzie procesja. Tego dnia w naszym kościele Msze Święte będą o 7.00; 9.00 i 10.30, po której ruszy procesja.
 5. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy codziennie po Mszy wieczornej na nieszpory eucharystyczne, połączone z nabożeństwem czerwcowym. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na podstawie dyspensy Arcybiskupa, Metropolity Białostockiego.
 6. U Pana Marka są do nabycia Drogi Miłosierdzia.
 7. U ks. Jerzego można uzyskać wszelkie informacje dotyczące zdjęć z tegorocznego bierzmowania.
 8. Niech wszystkich nas błogosławi Dobry Bóg, a Najświętsza Trójca prowadzi w naszej codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *