2024,05,26 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie okresu spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Dzisiaj również Dzień Matki, zapraszamy do modlitwy za nasze mamy, niech Matka Najświętsza wyprasza im potrzebne łaski i otoczy swoją opieką w doczesności i wieczności.
  2. Od pierwszego czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W tygodniu po Mszy wieczornej, natomiast w niedzielę po Mszy o godz. 9.00.
    – wtorek – wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, po Mszy wieczornej różaniec
    – środa – Adoracja od godz. 17.00; wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy
    – piątek – św. Nawiedzenia NMP
    – sobota – wspomnienie św. Juliana, męczennika. Dzień Dziecka. Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie
    – niedziela – pierwsza niedziela miesiąca; procesja eucharystyczna.
  4. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało; Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyrazem naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi i innych emblematów procesyjnych. Rodziców bardzo prosimy, by zatroszczyli się o udział dzieci w procesji. Prosimy też o nieparkowanie samochodów na ulicach, po których przejdzie procesja. Tego dnia w naszym kościele Msze Święte będą o 7.00; 9.00 i 10.30, po której ruszy procesja.
  5. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy codziennie po Mszy wieczornej na nieszpory eucharystyczne, połączone z nabożeństwem czerwcowym. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na podstawie dyspensy Arcybiskupa, Metropolity Białostockiego.
  6. U Pana Marka są do nabycia Drogi Miłosierdzia.
  7. U ks. Jerzego można uzyskać wszelkie informacje dotyczące zdjęć z tegorocznego bierzmowania.
  8. Niech wszystkich nas błogosławi Dobry Bóg, a Najświętsza Trójca prowadzi w naszej codzienności.