2024.07.21 – XVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczyna się „Tydzień św. Krzysztofa” pod hasłem „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata”, dlatego w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Będą również zbierane ofiary na pomoc polskim misjonarzom. Auta prosimy ustawić tak, aby nie zablokować przejazdu. Również 25 lipca, będzie możliwość poświęcenia aut, osobom które z różnych powodów nie będą mogły dotrzeć w niedzielę.
  2. W następną niedzielę (28.07) Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
    – poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny
    – wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
    – środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy; Adoracja od godz. 17.00
    – czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła, w tym dniu również obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych
    – piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  4. W następną niedzielę w dniu wspomnienia św. Szarbela o godz. 17:00 Msza Św. za wstawiennictwem św. Szarbela, podczas której będzie można przyjąć namaszczenie olejem św. Szarbela i oddać cześć relikwiom.
  5. Podczas wakacji kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po zakończonej wieczornej Mszy Św. Przypominamy również, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy Św. o godz. 13:30.
  6. W letnie dni przypominamy o odpowiednim stroju do kościoła. Niech będzie on wyrazem naszego szacunku do miejsca świętego, a gromadzącym się na Eucharystii pomaga w skupieniu i modlitwie.
  7. U Pana Marka są do nabycia Drogi Miłosierdzia.
  8. Przypominamy o pielgrzymkach do Częstochowy i Wilna. Wszelkie informacje na plakatach i stronach internetowych.
  9. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a w tym tygodniu szczególnie wstawiennictwa św. Krzysztofa.