2024.07.28 – XVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy Św. odbędzie się święcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców za przyczyną św. Krzysztofa. Przy tej okazji będą zbierane ofiary na pomoc polskim misjonarzom.
  2. W najbliższym tygodniu rozpoczniemy sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość narodu.
    – poniedziałek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza
    – środa – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera i doktora Kościoła; Adoracja od godz. 17:00
    – czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. 1 sierpnia przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym szczególnym dniu podczas Mszy św. módlmy się za żyjących oraz poległych uczestników powstania. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy modlić się w int. Powołań; a od 23:00 -24:00 Godzina -Święta
    – piątek – pierwszy piątek miesiąca – Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00
    – sobota – pierwsza sobota miesiąca – po Mszy wieczornej Nabożeństwo Wynagradzające NSM
  4. W następną niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca, Procesja Eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 9:00.
  5. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  6. Podczas wakacji kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po zakończonej wieczornej Mszy Św. Przypominamy również, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy Św. o godz. 13.30.
  7. W letnie dni przypominamy o odpowiednim stroju do kościoła. Niech będzie on wyrazem naszego szacunku do miejsca świętego, a gromadzącym się na Eucharystii pomaga w skupieniu i modlitwie.
  8. U Pana Marka są do nabycia Drogi Miłosierdzia.
  9. Przypominamy o pielgrzymkach do Częstochowy i Wilna. Wszelkie informacje na plakatach i stronach internetowych.
  10. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.