2024.08.04 – XVIII Niedziela Zwykła

1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na uczelnie katolickie.
    – poniedziałek – 5 dzień miesiąca. Nabożeństwo do św. Faustyny o godz. 17.30
    – wtorek – święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00
    – środa – adoracja od godz. 17.00
    – czwartek – wspomnienie św. Dominika
    – piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy
    – sobota – święto św. Wawrzyńca.
  3. Kancelaria podczas wakacji jest czynna od poniedziałku do piątku przez pół godziny po zakończonej wieczornej Mszy św.
  4. Apostolstwo Trzeźwości i Krucjata Wyzwolenia Człowieka archidiecezji białostockiej zapraszają na dwa wydarzenia, które odbędą się w sierpniu: XIII rekolekcje trzeźwościowe w Kozińcach – w dniach od 23 do 25 sierpnia oraz Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości, która odbędzie się 24 sierpnia. Informacje o zapisach oraz szczegóły można znaleźć na plakatach i na stronach internetowych organizatorów.
  5. Parafia Matki Miłosierdzia w Wasilkowie zaprasza na jubileuszową X Procesję Wodną, która popłynie rzeką Supraśl z Nowodworc do Wasilkowa w dniu 15 sierpnia. Początek o godz. 15:00 w Nowodworcach. Można przyjść z własnym sprzętem pływającym, albo wypożyczyć kajak. Zapisy są prowadzone w parafii Matki Miłosierdzia w Wasilkowie (można to uczynić telefonicznie). Osoby, które nie będą płynąć, mają możliwość dojścia pieszego do czterech stacji procesji. Szczegóły i trasa procesji na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.
  6. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna odbędzie się w dniach od 20 do 25 sierpnia. Zapisy są prowadzone przez stronę internetową www.wilenska.bialystok.pl. Można też zapisać się osobiście w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku w dniach od 12 do 14 sierpnia, w godzinach od 17.00 do 19.00.
  7. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, a korzystającym z urlopów i wakacyjnego odpoczynku życzymy bezpiecznych podróży i odnowy sił fizycznych i duchowych.