2024.08.11 – XIX Niedziela Zwykła

– wtorek – 13 dzień miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się o godz. 17.00
    – środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – adoracja od godz. 17.00
    – czwartek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji zwana Świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 ; 10.30 i 17.00 Tego dnia, podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione bukiety kwiatów, ziół i warzyw, będą też zbierane do puszki ofiary na utrzymanie archidiecezjalnego „Radia I” Po Mszy św. o godz. 9.00 tradycyjnie udamy się w procesji do „Grobu Żołnierza” modląc się w intencji Ojczyzny
    – sobota – wspomnienie św. Jacka.
  2. Kancelaria podczas wakacji jest czynna od poniedziałku do piątku przez pół godziny po zakończonej wieczornej Mszy św.
  3. Parafia Matki Miłosierdzia w Wasilkowie zaprasza na jubileuszową X Procesję Wodną, która popłynie rzeką Supraśl z Nowodworc do Wasilkowa w dniu 15 sierpnia. Początek o godz: 15:00 w Nowodworcach. Można przyjść z własnym sprzętem pływającym, albo wypożyczyć kajak. Zapisy są prowadzone w parafii Matki Miłosierdzia w Wasilkowie (można to uczynić telefonicznie). Osoby, które nie będą płynąć, mają możliwość dojścia pieszego do czterech stacji procesji. Szczegóły i trasa procesji na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.
  4. W niedzielę 18 sierpnia odbędą się uroczystości religijno – patriotyczne związane ze 104. rocznicą pomordowania przez bolszewików mieszkańców Białegostoku. Z tej okazji po Mszach św. o godz. 18.00 odprawianych w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz w parafii św. Kazimierza w Białymstoku wyruszą procesje różańcowe do Krzyża-Pomnika przy ul. Gen. Maczka. Tam o godz. 20.00 rozpocznie się modlitwa połączona ze śpiewem pieśni patriotycznych.
  5. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna odbędzie się w dniach od 20 do 25 sierpnia. Zapisy są prowadzone przez stronę internetową www.wilenska.bialystok.pl. Można też zapisać się osobiście w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku w dniach od 12 do 14 sierpnia, w godzinach od 17.00 do 19.00.
  6. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.