2024.08.25 – XXI Niedziela Zwykła

– poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
    – wtorek – wspomnienie św. Moniki
    – środa – wspomnienie św. Augustyna, biskupa – adoracja od godz. 17:00
    – czwartek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  2. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji, jest to również pierwsza niedziele września, po Mszy św. o godz. 9:00 procesja Eucharystyczna.
  3. Kancelaria jeszcze w tym tygodniu będzie czynna od poniedziałku do piątku przez pół godziny po zakończonej wieczornej Mszy św.
  4. W naszej parafii został opracowany i wprowadzony w życie wewnętrzny dokument określający politykę ochrony przebywających na terenie parafii dzieci i osób dorosłych zgodnie z obowiązującymi standardami wyznaczonymi przez dokumenty państwowe, w tym tzw „Ustawę Kamilka” i wytyczne Kościoła katolickiego w Polsce. Dokument jest dostępny na stronie internetowej parafii oraz w kancelarii parafialnej.
  5. 40. Piesza Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia wyruszy z Białegostoku w sobotę 7 września br. Więcej informacji w ogłoszeniach za tydzień.
  6. Wyjątkowe, uroczyste oddanie życia Jezusowi przez ręce Maryi będzie miało miejsce w święto Matki Bożej Różańcowej w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Uroczystość ta będzie poprzedzona 33-dniowym przygotowaniem w formie rekolekcji. Więcej informacji znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  7. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej oraz bezpiecznych powrotów do domu.