2024.09.01 – XXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
  2. W niedzielę 8 września rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Tego dnia puszka na uczelnie katolickie.
    – poniedziałek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Na godz. 8:00 zapraszamy uczniów, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny
    – wtorek – od najbliższego wtorku co tydzień, będziemy odmawiać różaniec po wieczornej Eucharystii, serdecznie zapraszamy
    – środa –adoracja od godz. 17:00, trzecia rocznica ingresu ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Otoczmy naszego Pasterza modlitwą
    – czwartek –pierwszy czwartek miesiąca, będziemy modlić się o powołania. Jest to również 5 dzień miesiąca, nowenna do św. Faustyny o godz. 17:30, a od 23.00 – 24.00 – Godzina Święta
    – piątek – pierwszy piątek miesiąca, Msze Św. będą o godz. 7.00 i 18.00 , po Mszy wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów
    – sobota – pierwsza sobota miesiąca Msza św godz: 18:00 🕕 po Mszy Nabożeństwo Pierwszosobotnie.
  4. Przypominamy, że po przerwie wakacyjnej wracamy do sprawowania w naszym kościele Mszy Świętej o godz. 13:30, natomiast kancelaria otwarta w dni powszednie w godz. 16.30 – 17.45.
  5. W najbliższą niedzielę zostaną rozdane karty zgłoszeniowe do Pierwszej Komunii Świętej. Będą do odebrania w zakrystii.
  6. Za tydzień na godz. 12:00 serdecznie zapraszamy dzieci naszej parafii na pierwszą powakacyjną Mszę z udziałem dzieci. Tego dnia poświęcimy przybory szkolne.
  7. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy 7 września o godz. 7:00 sprzed Białostockiej Katedry. Uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz.18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Nasza grupa gromadzi się przy naszym kościele o godz. 8:00. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej lub w tygodniu w kancelarii.
  8. W naszej parafii spotyka się grupa młodzieży działająca w Ruchu Światło – Życie. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbędzie się w następną niedzielę 8 września o godz. 15.00 w starej kaplicy. Zapraszamy uczestników tegorocznych oaz wakacyjnych, zapraszamy także tych, którym nie udało się w czasie wakacji pojechać na oazę oraz nowe dzieci i młodzież w wieku od 10 do 14 lat. Na to spotkanie przychodzimy z rodzicami.
  9. U pana Marka można nabyć kolejny numer Dróg Miłosierdzia. Zapraszamy do sięgnięcia po nowy numer „Dróg Miłosierdzia”. We wrześniu Kościół w Polsce obchodzi Tydzień Wychowania, w tym roku pod hasłem „Wychowujmy razem”. Polecamy rozmowę z ks. prof. Adamem Skreczko o kształtowaniu młodego pokolenia przez rodzinę, szkołę i Kościół, artykuły „Dorastanie” i „Czy Pan Jezus chodził do szkoły”. W 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej przedstawiamy materiał o wrześniu 1939 w Białymstoku i obecności niemieckich i rosyjskich okupantów w naszym mieście. W ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Modlitwy polecamy kilka artykułów o modlitwie. Zapraszamy do lektury!
  10. Pielgrzymka do Sanktuariów w Argentynie i Brazylii.
    Termin 17.02-02.03.2025r.
    Koszt 17900 zł + 150$
    Parafia św Brata Alberta w Mońkach.
  11. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, szczególnie najmłodszym rozpoczynającym jutro nowy rok szkolny.