2024.09.08 – XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Przed kościołem puszka na uczelnie katolickie.
    – wtorek – wspólny różaniec po wieczornej Mszy św.
    – piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma – jest to 13 dzień miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się o godz. 17:00
    – sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  3. W następną niedzielę rozpocznie się drugi, powakacyjny etap przygotowania do sakramentu bierzmowania. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszamy na Mszę św. o godz. 13:30 i spotkanie formacyjne. Do grupy mogą dołączyć osoby, które jeszcze się nie zgłosiły.
  4. Karty zgłoszeniowe do I Komunii Świętej są do odebrania w zakrystii.
  5. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na kolejną edycję katechez uzupełniających. Są one adresowane do osób, które w okresie szkolnym nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania i pragną przyjąć ten sakrament. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 9 września o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A.
  6. Duszpasterstwo związków niesakramentalnych STUDNIA zaprasza na spotkanie w nowym roku duszpasterskim we czwartek 12 września. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18:00 w starym kościele Farnym. Po Eucharystii dalsza część spotkania w sali za katedrą.
  7. Wydział Katechetyczny, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Franciszka Blachnickiego oraz Centrum Edukacji Nauczycieli zapraszają na konferencję z okazji Tygodnia Wychowania, pod hasłem: „Ks. Franciszek Blachnicki – wychowawca wolnych ludzi”, która odbędzie się w piątek 13 września. Więcej informacji na plakacie.
  8. Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie wyruszy w sobotę, 14 września z katedry o godz. 11:00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 15.00.
  9. W niedzielę 15 września odbędzie się Festiwal Życia i Rodziny połączony z Podlaskim Marszem dla Życia. Szczegóły na plakacie oraz w Internecie.
  10. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.