2024.09.15 – XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Środków Społecznego przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach. Jest to również 20 rocznica święceń biskupich ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.
    – poniedziałek –wspomnienie obowiązkowe św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
    – wtorek –różaniec po wieczornej Eucharystii, serdecznie zapraszamy
    – środa – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Na Mszę wieczorną zapraszamy dzieci i młodzież, aby uczcić swojego patrona
    – piątek – wspomnienie obowiązkowe św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
    – sobota – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  3. W najbliższy piątek serdecznie zapraszamy, po wieczornej Eucharystii przedstawicieli wspólnot parafialnych na spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  4. Karty zgłoszeniowe do Pierwszej Komunii Świętej są do odebrania w zakrystii. Natomiast najbliższe spotkanie odbędzie się 29 września po Mszy o godzinie 13.30, do tego czasu prosimy o zwrot kart zgłoszeniowych.
  5. W pierwszą sobotę października odbędzie się doroczna pielgrzymka KŻR do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku. Więcej informacji za tydzień.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Oraz Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach 12 -13 października. Szczegóły za tydzień.
  7. U pana Marka można nabyć kolejny numer Dróg Miłosierdzia oraz Drogi Misyjne.
  8. Życzymy wszystkim na rozpoczynający się tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.