2022.05.15 – V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Przypominamy, że od godz. 16.30 odbędą się Nieszpory Eucharystyczne a przed kościołem, zbieramy ofiary do puszek na utrzymanie parafialnej świetlicy.
    – poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski
    – wtorek, środa, czwartek – próby przed Komunią Świętą
    – piątek – spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą
    – sobota – wspomnienie św. Rity; o godz. 18.00 – Msza Święta składkowa za wstawiennictwem św. Rity a następnie wspólna modlitwa
  3. W następną niedziele:
    – o godz. 10.30 – Pierwsza Komunia Święta, prosimy, aby wybrać inną Eucharystię, aby umożliwić modlitwę, rodzinie i gościom dzieci pierwszokomunijnych
    – o godz. 13.00 – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, którzy w ostatnim czasie przyjęli Pierwszą Komunię Świętą
    – po Mszy Świętej o godz.17 spotkanie KŻR, w programie: słowo ks. Moderatora, świętowanie z okazji beatyfikacji Pauliny Jaricot, 10-lecie koła św. Faustyny, imieniny kola św. Rity ,,wchodziny” kola św. Rity i św. Charbela. Zaplanujmy czas by nikogo nie zabrakło. Pozdrawiamy serdecznie. Ks. Proboszcz i Ania Bogucka- tego dnia zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Misji
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiane codziennie o godz. 18.30; w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00; Z racji na Pierwszą Komunię Świętą w sobotę nie będzie Majowych dla dzieci.
  5. Zakończyliśmy pierwszy etap wymiany mebli z zakrystii. Meble kosztowały nas 11 tys. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tym dziele. W najbliższym czasie pragniemy odnowić figurę Matki Boskiej, która znajduje się przy wjeździe na parking a także do odpustu przygotować figurę św. Faustyny, która zostanie postawiona obok świątyni. Osoby, które mają pragnienie wesprzeć finansowo te dzieła, zapraszamy do Księdza Wikariusza.
  6. Przypominamy, że wszelkie wpłaty na konto bankowe parafii można odpisać od podatku dochodowego. W tytule wpłaty piszemy „na cele kultu religijnego”. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają nasze, parafialne inwestycje.
  7. Przypominamy, że przynależność do parafii uwarunkowana jest zamieszkaniem na jej terenie. Bardzo prosimy osoby, które zamieszkały na terenie naszej parafii, aby założyły kartotekę rodzinną. Można to uczynić w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 17.45.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.