2022.05.22 – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, módlmy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
    – poniedziałek – święto rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej
    – wtorek – święto Nawiedzenia NMP
    – środa – wspomnienie św. Justyna; Adoracja od godz. 17.00; Dzień Dziecka – podczas wieczornej Eucharystii, zawierzymy dzieci parafii opiece naszej Patronki oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
    – czwartek – pierwszy czwartek miesiąca; rano Msza Święta w intencji powołań; wieczorem Godzina Święta od 23.00 – 24.00
    – piątek – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwa według stałego rozkładu
    – sobota – pierwsza sobota miesiąca a zarazem wigilii przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego; Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy:
    18.00 – Eucharystia Wynagradzająca NSM,
    18.45 – Nabożeństwo Piewszosobotnie
    20.00 – Konferencja o Duchu Świętym
    21.00 – Modlitwy w intencji Parafii i Ojczyzny
    22.00 – Uwielbienie
    23.00 – Adoracja w Ciszy i możliwość spowiedzi
    23.30 – Eucharystia
  3. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00, natomiast w tygodniu po wieczornej Eucharystii.
  4. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  5. Serdecznie zapraszamy uczniów klas 3 i 4 SP do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium Eucharystycznego w Sokółce. Wyjazd odbędzie się 4 czerwca. Ruszamy o godz. 9.00 spod Parafii. Koszt 30 zł. Zapisy do wtorku u ks. Proboszcza.
  6. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca. Procesja Eucharystyczna po Mszy o godz. 9.00. Natomiast na godzinę 13.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami do wspólnego przeżywania Mszy Świętej. Przypominamy o zabrani dyplomów z katechezy oraz kart zgłoszeniowych.
  7. Zespół Szkół Katolickich im ks. F. Blachnickiego w Białymstoku, serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 5 czerwca od godz. 13.00 do 17.00 przy szkole na ul. Transportowej.
  8. Wiele osób pyta o szczegóły jednego z ogłoszeń parafialnych. Tego dotyczącego planów renowacji Figury MB i zakupu figury Naszej Patronki. Znamy już niektóre szczególny i możemy się nimi podzielić. Otóż:
    – Renowacja figury Matki Bożej: powinna kosztować około 1200-1500 zł; Rozpocznie się w połowie czerwca i potrwa do końca wakacji
    – Figura św. Faustyny (podobna do tej w Świętej Wodzie – rzeźbiarz ten sam): koszt około 2000 – 2500 zł; Zamontowanie w połowie września; Poświęcenie planowane podczas odpustu parafialnego
    Osoby które mają pragnienie złożyć swoją „cegiełkę” na te dzieła mogą zgłaszać się do Ks. Mateusza (wikarego)