2022.07.31 – XVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na pomoc Marysi Lisiewicz, która oczekuje na operację serca. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg Zapłać!

2. W tym tygodniu:

– poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego; 1 sierpnia, przypada również, 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu

– wtorek – dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu

– środa – adoracja od godz. 17.00

– czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów; Eucharystia w int. Naszego Księdza Proboszcza o godz. 18.00; Pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta od 23.00 do 24.00

– piątek – pierwszy piątek miesiąca; Eucharystie o godz. 7.00 i 18.00; z racji na 5ty dzień miesiąca – Nabożeństwo do św. Faustyny prowadzone przez Wspólnotę Czcicieli Miłosierdzia o godz. 17.30; Spowiedź 30 min przed rozpoczęciem Mszy Świętej

– sobota – święto Przemienienia Pańskiego; Eucharystie o godz. 7.00 i 18.00; wieczorem Nabożeństwo Pierwszosobotnie

3. Jutro zaczynamy miesiąc trzeźwości, zachęcamy do dobrowolnego daru abstynencji w intencji osób uzależnionych.

4. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Módlmy się za pątników z naszej diecezji, którzy w sobotę wyruszyli w pielgrzymi szlak do Matki Bożej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *